התחברות הרשמה

קורות חיים הנדסאי בניין

קורות חיים לדוגמה של הנדסאי בניין

קורות חיים של מנהל עבודה (הנדסאי בניין) PDF להורדה

מה תפקידו של הנדסאי בניין?

תחום ההנדסה האזרחית בישראל הוא תחום יציב ומשגשג שרק מתפתח משנה לשנה. הנדסאי בניין הם חלק מהותי מתחום זה גם בפן התכנוני שלו וגם באתרי בנייה. הנדסאי בניין יכול לקבל הכשרה של מנהל עבודה או לחלופין של תכנון מבנים ולמלא תפקידים משמעותיים ומלאי אחריות. אם אתם מחפשים עבודה לאחר שהשלמתם לימודי הנדסאי בניין אתם במצב מעולה, שכן יש ביקוש אדיר לבוגרי מסלול זה בשוק. כאן תוכלו למצוא חלק מהדברים שכדאי שיופיעו בקורות חיים של הנדסאי בניין.

השכלה בקורות חיים של הנדסאי בניין

לימודי הנדסאי בניין הם לימודי תעודה שנלמדים במגוון מכללות ואוניברסיטאות. כאשר אתם מתארים את הלימודים שלכם הדבר המרכזי שצריך להתייחס אליו הוא באיזה תת תחום התמחות בחרתם - ביצוע או תכנון. מי שבחר להתמחות בהנדסת ביצוע / ניהול בניה רשאי להירשם בפנקס הקבלנים כ"קבלן רשום" ובהנחה שהשלים את חובותיו ועבר את הבחינות הנדרשות יוכל לקבל את התואר "מנהל עבודה מוסמך". במסגרת פירוט ההשכלה שלכם התייחסו לכל אחד מפרטים אלה וציינו אותו מפורשות משום שהוא ישפיע על הכשירות שלכם למלא לתפקידים של מנהלי עבודה.

תחום ההתמחות השני הוא תחום התכנון. מי שהשלים לימודים אלה ועמד בדרישות המתאימות יוכל להירשם בפנקס ההנדסאים במדור תכנון מבנים. חשוב שתציינו באופן מפורש וברור לאלו מההסמכות הגעתם, באילו שנים ובאילו מוסדות רכשתם את ההשכלה שלכם.

מה כותבים בקורות החיים של מנהל עבודה?

מנהלי עבודה הם מי שלמדו לימודי הנדסאי בניין והתמחו בתחום הביצוע או ניהול הבנייה ומשתלבים בתפקיד מנהל עבודה באתר בנייה. מעבר להתייחסות להשכלה בתחום שפירטנו לעיל חשוב להתייחס לניסיון הרלוונטי שיש לכם בתחום. אם כבר עבדתם בעבר כמנהלי עבודה שימו לב שאתם מתייחסים לכך בהרחבה בקורות החיים. הקפידו להציג את ניסיונכם באופן העשיר ביותר, כלומר שתיאורי התפקידים הקודמים לא יהיו דומים מידי, ונסו להדגיש מיומנויות שונות עבור תפקידים שונים. התייחסו לטכניקות איתם עבדתם, לכמות האנשים עליהם פיקחתם ולהתמחות המיוחדת של חברות הקבלן איתן עבדתן כדי להציג מידע רחב יותר על הרקע המקצועי שלכם.

אם טרם צברתם ניסיון בתחום אל חשש, יש ביקוש רב למנהלי עבודה וגם אם החיפוש ייקח מעט יותר זמן בסופו של דבר תמצאו את ההזדמנות שלכם להתחיל את דרככם במקצוע. בלי ניסיון קודם חשוב לתת דגש בקורות החיים להשכלה. בנוגע לניסיון מתחומים אחרים אם אין לו השקה לעיסוק בניהול עבודה אפשר לציין אותו בקצרה אם הוא מבטא יכולות ניהול או כישורים טכניים ותכנוניים. שימו לב שאתם מציגים זאת בתיאור התפקיד.

מה כותבים קורות חיים של הנדסאי תכנון מבנים?

כפי שציינו קודם על מנת לעסוק בתכנון מבנים על הנדסאי בניין לעמוד בדרישות המתאימות ולהשלים סמסטר נוסף של לימודים. אך מעבר להשכלה חשוב להתייחס לניסיון רלוונטי בתחום. הנדסאי תכנון מבנים לרוב משתלבים במשרד תכנון הנדסי, תכנון קונסטרוקציה וכדומה. הם יכולים למלא תפקידים של שרטטים, תפקידים הנוגעים לעריכת מסמכי מכרז, סריקת מבנים ועוד. כאשר אתם מתארים ניסיון קודם שימו לב שאתם מציגים מגוון כישורים רחב ככל הניתן החל מיכולות טכניות ושליטה בתוכנות שרטוט דוגמת אוטוקאד וכלה בהתמודדויות עם מצבי לחץ וניהול מספר משימות במקביל.

אם עדיין אין לכם ניסיון קודם בתפקיד דומה, אבל עבדתם בעבר כמנהלי בניה או בתפקידים אחרים בתחום ציינו זאת. אם אין לכם עדיין ניסיון בתחום כלל עדיף להדגיש בקורות החיים את ההשכלה וההכשרות הרלוונטיות שלכם, ולבחון אם לניסיון מתחומים אחרים יש נקודות השקה לתפקיד שאתם מעוניינים למלא. אם ניסיון מתחומים אחרים פחות רלוונטי ציינו אותו בקצרה רק כדי להעיד על המשכיות תעסוקה ולא לייצר "חורים" בקורות החיים.

איזה כישורים כותבים בקורות חיים של הנדסאי בניין?

שימו לב שלאחר שפירטתם את ההכשרה וההשכלה הפורמלית שלכם אתם מקדישים עוד רגע של מחשבה אם יש עוד כישורים שרכשתם שיכולים להיות רלוונטיים לעבודתכם כמנהלי עבודה או הנדסאי תכנון מבנים. הרבה פעמים היתרון שלנו על בוגרי לימודי הנדסאי בניין אחרים יהיה דווקא מחוץ ללימודים האקדמאים. בתחום זה חשוב לשים לב לידע ושליטה בכלים טכניים ותוכנות מחשב רלוונטיות, החזקה ברישיונות נהיגה נוספים, שליטה בשפות וידע בתפעול של מכשור רלוונטי לתכנון מבנים או לבנייה.

כמו כן, בסוף או בתחילת קורות החיים יש לכם הזדמנות לנסח בשפתכם את התכונות הבולטות שהופכות אותכם לעובדים מצוינים. שימו לב שתכונות אלה הן כאלה שבאות לידי ביטוי בעבודתכם בתחום התכנון האזרחי. למשל אם אתם אחראים, דייקנים, בעלי כושר ניהול וחוש טכני מפותח ציינו זאת.

מנוע קורות חיים שנותן יתרון על המתחרים!
הכי מקצועי ונוח לשימוש.
כתיבת קורות חיים
הכנה למבחנים פסיכוטכנים!

נצלו את הזמן להתכונן
למיונים לעבודה!

הכנה למבחנים פסיכוטכנים