התחברות הרשמה

קורות חיים מתכנת

קורות חיים לדוגמא של מתכנת

קורות חיים של מתכנת PDF להורדה

מה עושה מתכנת?

המקצועות השונים בעולם ההיי טק רק הופכים למבוקשים יותר משנה לשנה, ובמיוחד תכנות שהוא אולי הבולט והמבוקש מכולם. מדובר בתחום רחב מאוד הכולל מגוון של תפקידים, עבורם דרושות מיומנויות שונות וידע רחב. קיימת בו ניידות אך יש גם משמעות למקצועיות וניסיון, ואילו הם רק חלק מהיתרונות של עבודה כמתכנת. במקצוע זה מעריכים מאוד חדשנות. חשוב להעביר את הרושם שאתם בעלי ראש צעיר, מעודכנים בטכנולוגיות המתקדמות ביותר ומחפשים תמיד להתחדש והתייעל. זה תחום ששולטים בו אנשים צעירים בדיוק מהסיבות האלה, עולם ההיי טק הבנוי על התחדשות ומהפכנות מעריך אנשים שחושבים מחוץ לקופסה, זאת בנוסף כמובן ליסודיות. מתכנתים מוצלחים מביעים יצירתיות תוך שימוש בכלים טכנולוגיים בדייקנות ושקדנות, כל האלמנטים האלו צריכים לבוא לידי ביטוי בקורות החיים שלכם.

מה כותבים בקורות חיים של מתכנת?

בעולם תחרותי זה מקומות העבודה המבוקשים ביותר מסננים כמויות אדירות של קורות חיים כך שסריקתם היא זריזה ביותר. לעתים אף נעשה שימוש בתוכנות שסורקות קורות חיים כדי לייעל את הליך הסינון. במהלך הסריקה המהירה, העין או המחשב מחפשים להיתקל בשמות התוכנות, הכלים, שפות התכנות או הפרוטוקלים שרלוונטיים לתפקיד אליו אתם ניגשים. בקורות חיים של מתכנת סביר לצפות שבכל שורה יופיע כלי טכנולוגי רלוונטי שהתמקצעתם בו. כלומר, בתיאור התואר הרחיבו אילו שפות תכנות למדתם. כאשר אתם מתארים מקום עבודה קודם, ציינו את הטכנולוגיה בה החברה השתמשה, ובאילו שפות תכנות עבדתם. קורות חיים צריכים תמיד לשקף את אופי המקצוע. לכן כמתכנתים העדיפו את הקונקרטי על פני המופשט, ביחרו לציין כלי תכנות על פני תיאור מחמיא בשפה חופשית. כאשר אתם מסיימים לנסח את קורות החיים שלכם הציצו במסמך ובחנו את החלוקה בין תיאורים לבין שמות שפות התכנות והכלים, שימו לב שהמונחים הטכניים תופסים נתח משמעותי.

השכלה בקורות חיים של מתכנת

מצד אחד, ישנם מקומות עבודה מסודרים ומבוססים יותר המחפשים תלמידי מדעי המחשב מצטיינים. בקורות החיים שתשלחו אליהם יש חשיבות למוסד בו למדתם ולממוצע הציונים שלכם. אבל בהרבה משוק ההייטק, במיוחד בחברות סטארט אפ, או חברות צעירות המשקל הוא יותר על הידע עצמו ולא היכן הוא נרכש. ולכן, הכשרות שהשלמתם במכללות או קורסים שהשתתפתם בהן דרך האינטרנט ישדרגו את קורות החיים שלכם, וכל עוד תציינו בקורות החיים את שלל הכלים שרכשתם מהם המעסיקים לא יתעכבו על שם המוסד.

ניסיון בקורות חיים של מתכנת

כאמור, בכל הנוגע לניסיון תעסוקתי מעולם ההייטק מצאו את ההזדמנות להציג כלים טכנולוגיים שהתמקצעתם בהם. אבל מה בנוגע לניסיון תעסוקתי שאינו מעולם ההיי טק? לרוב הוא לא משמעותי כל כך ויש לשקול אם לציין אותו, או להשמיט כדי שלא יעמיס על קורות החיים בפרטים מיותרים. אם אין לכם ניסיון קודם בהייטק עדיף להתעמק בידע ובהשכלה שלכם, ושהניסיון התעסוקתי יהיה תכליתי ויישקף המשכיות תעסוקתית ותו לא. ניסיון אחר יכול להיות רלוונטי לתפקידים בהייטק שפחות נוגעים לקוד גרידא. לעובדים מול לקוחות, בעיצוב מוצר, בשיווק או בשירות לקוחות חשוב שיהיו כישורים שניתן להציג בניסיון מתחומים אחרים. אבל ממתכנתים מצפים בעיקר להיות בקיאים מאוד במקצוע, שקדנים ונבונים. תכונות אלה יבלטו יותר דרך ההשכלה שרכשתם מאשר ממקצועות לא טכנולוגיים, לכן שימו לב לתת דגש רק למה שמשמעותי בקורות החיים ולהימנע מעומס מיותר.

האם צריך לכתוב על השירות הצבאי בקורות חיים לתכנות?

בדומה לניסיון תעסוקתי, אם לא עסקתם בתפקיד טכנולוגי אין סיבה להתעמק בשירות הצבאי במסגרת קורות החיים. אם אתם מחפשים תפקיד ניהולי, יש היגיון בתיאור תחומי האחריות שלכם כמפקדים. אבל אם לא, אפשר להיות חסכנים במילים. אם מילאתם תפקיד טכנולוגי בצבא זה יכול להיות רלוונטי לעבודה שלכם כמתכנתים. אם ההכשרה שלכם בתכנות, או חלק ממנה כמו גם הניסיון שלכם הוא מהצבא, הרחיבו בנושא כפי שהייתם מרחיבים על אודות מקום עבודה. כאמור, הזכירו כל שפת תכנות וכלי רלוונטי. אם שירתם בתפקיד טכנולוגי אשר לא כלל תכנות, יכול להיות כדאי לציין זאת אם אין לכם ניסיון קודם. כלומר, אם רק סיימתם את לימודיכם ולא צברתם עדיין ניסיון בהיי טק כלל, היינו ממליצים לכם להרחיב בנוגע להשכלה ולציין את הניסיון הטכנולוגי בצבא בשורה כדי שבזמן שיש לכם את הקשב המועט של המעסיק הוא יקבל את הרושם שיש לכם הבנה של הנדרש בתפקיד.

קורות חיים לתכנות באנגלית

הסטנדרט בשנים האחרונות הוא להגיש קורות חיים באנגלית. רוב החברות הן בינלאומיות, מה גם שעם כמות המונחים שתציינו באנגלית המעבר מאנגלית לעברית יכול להיות סתם טרחני. גם באנגלית חשוב שקורות החיים יהיו רהוטים ומקצועיים, הדבר לא אמור להיות מאתגר יתר על המידה בגלל ההתמקדות במונחים הטכניים. הימנעו ממשפטים ארוכים ומסובכים, תכליתיות היא דבר טוב בקורות חיים של איש תוכנה. תוכלו למצוא מידע נוסף על כתיבת קורות חיים באנגלית במאמר שלנו בנושא. בכישורים מיוחדים כדאי לציין באילו שפות אתם שולטים, או כל מיומנות שימושית שלא קשורה באופן ישיר לתפקיד אליו אתם מתמיינים. בגלל שאופי קורות החיים תכליתי כל כך לא תמיד יש צורך בתיאור תכונות אופי, אבל אם הוא נעשה בצורה לא מעמיסה הוא יכול לשדרג אותם. בכל זאת, כולם מעדיפים לעבוד עם אנשים נעימים, תקשורתיים ושעובדים טוב בצוות. ציון של מספר תכונות מאפיינות חיוביות שלכם בפינה לא מרכזית בקורות החיים יעביר הרגשה חמימה ואנושית יותר. בסופו של דבר, אתם לא רובוטים שניתן לסכם במפרט טכני, אתם מביאים איתכם ערך מוסף ייחודי למקום העבודה וחשוב לציין זאת.

כישורים שכדאי לכתוב בקורות חיים של מתכנת

כדאי לציין באילו שפות אתם שולטים, או כל מיומנות שימושית שלא קשורה באופן ישיר לתפקיד אליו אתם מתמיינים. בגלל שאופי קורות החיים תכליתי כל כך לא תמיד יש צורך בתיאור תכונות אופי, אבל אם הוא נעשה בצורה לא מעמיסה הוא יכול לשדרג אותם. בכל זאת, כולם מעדיפים לעבוד עם אנשים נעימים, תקשורתיים ושעובדים טוב בצוות. ציון של מספר תכונות מאפיינות חיוביות שלכם בפינה לא מרכזית בקורות החיים יעביר הרגשה חמימה ואנושית יותר. בסופו של דבר, אתם לא רובוטים שניתן לסכם במפרט טכני, אתם מביאים אתכם ערך מוסף ייחודי למקום העבודה וחשוב לציין זאת.

מנוע קורות חיים שנותן יתרון על המתחרים!
הכי מקצועי ונוח לשימוש.
כתיבת קורות חיים
הכנה למבחנים פסיכוטכנים!

נצלו את הזמן להתכונן
למיונים לעבודה!

הכנה למבחנים פסיכוטכנים