התחברות הרשמה

קורות חיים טכנאי מיזוג אוויר

קורות חיים לדוגמה של טכנאי מיזוג אוויר

קורות חיים של טכנאי מיזוג אוויר PDF להורדה

למה כדאי להיות טכנאי מזגנים?

בקיץ הישראלי החם והדביק, אין הרבה אנשי מקצוע יותר מבוקשים מטכנאי מיזוג אוויר. מערכות מיזוג אוויר מותקנות בבתינו הפרטיים, במשרדי עבודה, מוסדות וקניונים ומאפשרות לנו להמשיך את חיינו בנעימים גם בקיץ הלוהט וגם בחורף הסוער. כיום בשוק הישראלי יש צורך אדיר בטכנאי מזגנים, כך שאם אתם קוראים מאמר זה כבר מצבכם טוב! זה אומר שאתם מחפשים עבודה בתחום שופע תעסוקה. תוכלו למצוא כאן את הדרכים לכתיבת קורות חיים, שיסייעו לכם להבטיח את מקור הפרנסה הבא שלכם.

הכשרה והשכלה בקורות חיים של טכנאי מזגנים

ישנן רמות הכשרה שונות לעיסוק בתחום זה ואין מסלול אחד ברור. ציינו כל הכשרה שיכולה להיות רלוונטית בקורות החיים למשל אם אתם הנדסאי חשמל, יש ברשותכם תעודת חשמלאי מוסמך או שהשלמתם קורס טכנאי מיזוג אוויר ציינו זאת בבירור במקום בולט. אם עברתם הכשרה או לימודים טכניים אחרים רלוונטיים לעיסוק ציינו זאת. שימו לב שאתם מפרטים את ההכשרות והשתלמויות שלכם בסדר כרונולוגי הפוך, כך שהעדכנית ביותר תופיע ראשונה. לרוב אחרונה בקטגוריה זו תופיע תעודת הבגרות שלכם, או לחלופין אם השלמתם 12 שנות לימוד.

חשוב לשים לב לדרישות במודעה. גם אם אין לכם הכשרה מסודרת ישנן חברות שמכשירות את הטכנאים שלהן בעצמן, כך שאין מה לדאוג. בין אם אתם מנוסים או לא מנוסים, בעלי רישיון או ללא, יהיו לכם הזדמנויות להיכנס לתחום. חשוב כמובן להיות כנים לגבי ההסמכה שלכם אך לתאר אותה בשפה מחמיאה ובאופן מפורט.

ניסיון בקורות חיים של טכנאי מיזוג אוויר

בתחום זה ניסיון הוא חשוב ביותר, אם כבר יצא לכם לעבוד בתחום ציינו זאת ופרטו. כיצד נראתה העבודה? עם איזה סוג של מערכות עבדתם? האם היה מדובר בעבודה פיסית מאומצת שנמשכה שעות רבות? האם היא דרשה נסיעות? יחסי אנוש מעולים? פרטו כמה שניתן.

אם עדיין אין לכם ניסיון בתחום, ניסיון נוסף שיכול להיות רלוונטי הוא ניסיון מתחום השירות. חלק מרכזי בהרבה תפקידים של טכנאי מזגנים הוא מתן שירות. בין אם לחברות ובין אם בהגעה לבתים פרטיים הטכנאי מייצג את החברה בה הוא מועסק, וחשוב שייצג אותם בכבוד. בנוסף לניסיון, להכשרה טכנית ולהבנה בעולם החשמל, אם יש לכם ניסיון קודם בשירות לקוחות ועבודה עם אנשים ציינו אותו בדגש על טיב היחסים.

ניסיון נוסף שיכול להיות רלוונטי הוא ניסיון קודם בעבודות אחזקה. תפקידי טכנאות מיזוג אוויר הרבה פעמים כוללים גם עבודות אחזקה, אם יש לכם ניסיון בתחומים אחרים, נניח בעבודות אינסטלציה, שווה לציין זאת. גם משום שזה מצביע על המסוגלות שלכם להתמודד עם תפקידים מאתגרים מבחינה פיסית, וגם כי יכול להיות שמדובר בניסיון רלוונטי.

מעבר לכך שימו לב לדרישות הספציפיות שמבקש המעסיק. במידה ואתם עומדים בהן בדקו שקורות החיים מציינים זאת באופן ספציפי. אם בעבודה קודמת כבר יצא לכם לעבוד עם המערכות איתן המעסיק החדש עובד, אם עמדתם בעבר בדרישות של עבודה פיסית מאומצת כמו זו שהוא מבקש והתמודדתם עם נסיעות מרובות שימו לב שקורות החיים שלכם מציינים זאת בבירור.

שירות צבאי בקורות חיים של טכנאי מיזוג אוויר?

בכל הנוגע לאזכור שירות צבאי בקורות החיים הפעילו שיקול דעת. אם שירתם בתפקיד טכני שיכול להיות רלוונטי או עברתם הכשרה שקשורה לחשמל בהחלט ציינו זאת ואפילו הרחיבו מעט. אם שירתם בתפקיד שלא רלוונטי לעבודתכם כטכנאי מיזוג אוויר אתם יכולים להיות יותר תמציתיים ולהתמקד רק בדברים יוצאי דופן למשל הצטיינות או אם מילאתם תפקידי פיקוד וקצונה שיכולים להראות על יכולות ניהול. הניסיון מהשירות הצבאי יכול להעיד על המסוגלות שלכם לעמוד בעבודה פיסית קשה וממושכת, אך ניתן להסיק זאת גם מציון התפקיד בשורה, ותוכלו להקדיש יותר מקום לניסיון התעסוקתי ולידע המקצועי שלכם בקורות החיים.

איזה כישורים כותבים בקורות חיים של טכנאי מזגנים?

טכנאים הם אנשים שתמיד טוב שיהיו וורסטיליים ויוכלו לפתור כמה שיותר בעיות, כך שבתור טכנאי מזגנים אל תזלזלו בחלק של כישורים מיוחדים בקורות החיים. האם אתם שולטים בשפות נוספות? ציינו זאת ואת מידת השליטה. בעבודה מול לקוחות שונים שליטה במספר שפות יכולה להוות יתרון. כל מיומנות או ידע טכני מכל סוג שהוא שלא מצאתם לו מקום מוקדם יותר בקורות החיים, ציינו והרחיבו. הכרות ושליטה עם יישומי מחשב ותוכנות נוספות, ציינו ופרטו באיזו מידה.

חשוב לציין אם אתם ניידים ואם יש לכם רכב ורישיון, רוב משרות אלה דורשות ניידות על בסיס יומיומי וחלקן אף מספקות רכב צמוד. משום שאלמנט זה כל כך אינטגרלי לעבודה שלכם כטכנאים, את פירוט רישיונות הנהיגה שאתם מחזיקים לא היינו מציעים להשאיר לסוף קורות החיים. עדיף לציין זאת מוקדם, אפילו בשורה מתחת לפרטים האישיים בראש קורות החיים.

מנוע קורות חיים שנותן יתרון על המתחרים!
הכי מקצועי ונוח לשימוש.
כתיבת קורות חיים
הכנה למבחנים פסיכוטכנים!

נצלו את הזמן להתכונן
למיונים לעבודה!

הכנה למבחנים פסיכוטכנים