התחברות הרשמה

קורות חיים אדריכל

קורות חיים לדוגמא של אדריכל

קורות חיים של אדריכלית PDF להורדה

מה עושה אדריכל?

הרבה חולמים להיות אדריכלים. הדימוי הרומנטי של המקצוע הטומן בחובו את הסיכוי לשילוב בין נטיות אומנותיות ויצרתיות לכישורים פרקטים קוסמים למועמדים רבים בכל שנה ואלה מציפים את בתי הספר והמכללות. כל בוגר תואר לאדריכלות יודע שבפועל, עומדים בפניו אתגרים רבים הכוללים התמחות מפרכת ושוק תחרותי ביותר. כדי להצליח להתבלט ולהתקדם למשרות החלומות שלכם הנה כמה דרכים לשפר את קורות החיים.

השכלה בקורות חיים של אדריכל

במקצוע הזה ההשכלה היא משמעותית ביותר וכדאי להתייחס אליה באריכות בקורות החיים. ציינו מאיזה מוסד לימודים קיבלתם את התואר שברשותכם וציינו הישגים משמעותיים כמו הצטיינות. שימו לב שאם הצטיינתם במסגרת הלימודים, ניצחתם בתחרות משמעותית או הגעתם להישגים ציינו זאת באופן בולט בקורות החיים. אדריכלות היא ענף תחרותי ביותר בו חשוב להפגין ייחודיות, מחויבות ומצוינות. אל תשמיטו או תצטנעו, ואם אתם לא בטוחים אם קורות החיים הם המקום להזכיר פרט כזה, אנו עונים לכם חד משמעית שכן.

בנוסף, אדריכלים רבים עוברים הכשרות נוספות מעבר לתואר בין אם בתוכנות שרטוט ובין בהתמחויות ספציפיות כגון תקני בנייה או בנייה ירוקה. שימו לב שאתם מזכירים את כל ההכשרות שעברתם בסדר כרונולוגי הפוך (כאשר העדכנית ביותר מוצגת ראשונה) כדי להציג באופן הברור ביותר את ההשכלה העשירה שלכם נכון להיום.

קורות חיים לאדריכל ללא ניסיון

התמחות היא גם חלק משמעותי מהכשרתם של כל אדריכל או אדריכלית, וההתנסות הראשונה בעבודה פרקטית במקצוע. במיוחד אם אתם מחפשים עבודה לראשונה לאחר ההתמחות הרחיבו כמה שיותר בנוגע לסוג המשימות שביצעתם והתהליכים שליוויתם. פרטו גם על תחום העיסוק של המשרד כדי לתת תמונה מלאה של הידע שרכשתם והבקיאות שלכם בתחום.

אם יצא לכם לעשות עבודות אדריכלות בהתנדבות שימו לב שגם להן אתם מקדישים מקום בקורות החיים. לא רק שהן יעבו את הניסיון ויצביעו על היכולות המקצועיות שלכם אלא שהם יתנו מושג למעסיק שלכם לגבי התשוקה והחזון שלכם כארכיטקטים.

ניסיון בקורות חיים של אדריכל

כמובן שניסיון תעסוקתי הוא החלק המשמעותי ביותר בכל קורות חיים, ביחוד באלו של אדריכל. אם כבר צברתם ניסיון בתחום, כאשר אתם מתארים את התפקיד שביצעתם פרטו את מגוון המשימות שהשלמתם, פרויקטים מיוחדים שאתם חתומים עליהם כמו גם הישגים יוצאי דופן של המשרד או החברה בה עבדתם. הניסיון התעסוקתי הוא הזדמנות להציג את המיומנויות שרכשתם, את הספק העבודה הרב שלכם כמו גם את היוקרה של מקומות העבודה האחרונים שלכם. אם עדיין לא צברתם ניסיון רלוונטי בתחום תנו עדיפות להשכלה שצברתם, ציינו אותה מוקדם יותר בקורות החיים והרחיבו על אודותיה ככל הניתן.

איזה מיומנויות כדאי לכתוב בקורות חיים לאדריכלות?

כאשר אתם מפרטים את הכישורים והמיומנויות הנוספים שלכם בקורות החיים חשוב להתייחס לשליטה בתוכנות מחשב ויישומים. אם יש לכם ידע בתוכנות עיצוב, שרטוט או עריכה נוספות ציינו אותן גם. הדבר יותיר רושם מקצועי וורסטילי. חשוב להדגיש שתוכנות שירטוט איתם אתם עובדים במסגרת עבדותכם כארכיטקט או ארכיטקטית, לדוגמה כמו אוטוקאד, עדיף לציין מוקדם יותר בקורות החיים נניח במסגרת תיאור ההשכלה או הניסיון התעסוקתי ולא להמתין איתן עד לסוף המסמך. מידע זה הוא חשוב וצריך לתפוס את עינו של המעסיק במהירות, אם הוא יתפספס ויבלע בסוף המסמך זה עלול לפגוע בסיכוייכם לקבל את העבודה. נקדיש את סוף קורות החיים לציון תוכנות שאינן מהותיות לעבודה השוטפת שלנו כאדריכלים אבל ששליטה בהן יכולה להציג אותנו באור חיובי.

בנוסף ציינו הישגים ותכונות אופי שלא מצאתם להן מקום במסגרת תיאור הניסיון התעסוקתי. למשל אם אתם מסוגלים לנהל מספר רב של פרויקטים במקביל, בעלי יכולות תיעדוף משימות רבות ויכולות ניהול פרויקטים ציינו זאת במשפט. תנו למעסיק מושג בנוגע ליכולות שלכם שאולי לא בהכרח השתמעו מקריאת קורות החיים. באדריכלות, במיוחד בתחילת דרככם מעסיקים רוצים לראות שיש לכם תשוקה אמיתית לתחום, כדי להפגין רצינות ולהתבלט מעל מועמדים מתחרים.

מנוע קורות חיים שנותן יתרון על המתחרים!
הכי מקצועי ונוח לשימוש.
כתיבת קורות חיים
הכנה למבחנים פסיכוטכנים!

נצלו את הזמן להתכונן
למיונים לעבודה!

הכנה למבחנים פסיכוטכנים