התחברות הרשמה

קורות חיים סייעת

קורות חיים לדוגמא של סייעת

קורות חיים של סייעת PDF להורדה

מה כותבים בקורות חיים של סייעת?

סייעות הוא מקצוע מאוד מבוקש בשוק. ישראל היא מדינה ברוכת ילדים ותמיד יש צורך רב בסייעות חרוצות. קורות החיים של סייעת צריכים לשקף שילוב של מקצועיות ורגישות. חשוב מאוד לציין כמה שיותר ניסיון בעבודה עם ילדים, בגלל גודל האחריות שמוטלת על סייעת מרגע שהיא משתבצת בגן. לכן, תרגישו בנוח לציין ניסיון גם מהחיים הפרטיים ולא רק כזה שהוא מקצועי. על אף שבקורות חיים למקצועות אחרים הדבר לא נהוג, בקורות חיים של סייעת אין שום בעיה לציין עבודה כבייביסיטר, בקייטנות ואפילו הדרכה בתנועות נוער. על אחת כמה וכמה אם מדובר במועמד/ת צעיר/ה. במקרה זה אם העבודה נמשכה זמן רב, נניח עבודה כבייביסיטר במשך מספר שנים, הדבר מצביע על קשר טוב עם ילדים וכושר התמדה ויציג את המועמד/ת באור טוב מאוד.

איזה ניסיון כותבים בקורות חיים של סייעת?

תכונות המפתח עבור סייעת מצוינת הן בין היתר סבלנות, קשרי אנוש טובים, חום, אחריות וזיקה לחינוך. חשוב שקורות החיים ישקפו זאת, גם בפירוט הניסיון התעסוקתי וגם בתיאור התכונות האישיות. עוד דבר טוב לציין הוא שליטה בשפות נוספות, בהרבה גנים משתלבים ילדים שעדיין לומדים את השפה העברית, ושפות נוספות יקלו על תקשורת איתם ועם משפחתם. חשוב כאשר אתם מציינים ניסיון עבר, בין אם בגן ובין אם במסגרת חינוכית אחרת, להרחיב בנוגע לכל תחומי האחריות שהיו לכם. החל מבניית מערכי שיעור, העברת פעילות יצירה ואפילו תחומי אחריות לוגיסטיים כמו הכנת אוכל או סידור הסעות. אם תפרטו תחומי את האחריות האלה תעבירו תמונה מקיפה יותר ואת התחושה שאתם עובדים מגדילי ראש, תכונה מאוד משמעותית לסייעת מצויינת.

איזו השכלה כותבים בקורות חיים לסייעת?

בנוסף כדאי וחשוב לציין השכלה. אם עברתם הכשרה בקורס סייעות, או השלמתם תואר הרחיבו בנושא, ציינו קורסים או התנסויות משמעותיות. גם במסגרת ההשכלה כדאי להרחיב בנוגע להתנסויות מעניינות, כי זו גם הזדמנות להתבלט מעל מועמדים מתחרים. נסו לחשוב באילו מסגרות צברתם ידע משמעותי בחינוך, ופרטו על כך. בנוסף, מכתב המלצה יכול לשפר את הסיכויים להיבחר, וכדאי לפנות לדמויות במסגרות חינוכיות בהן עבדתם או התנדבתם כדי לקבל מכתב זה ולצרף לקורות החיים.

האם צריך לכתוב על שירות צבאי בקורות חיים של סייעת?

בכל הנוגע לשירות צבאי, מי ששירתו כמורים חיילים כדאי שיפרטו בהארכה על אודות השירות. התייחסו אל השירות כניסיון תעסוקתי לכל דבר וציינו תחומי אחריות מרכזיים ואתגרים שהציב התפקיד. בכל תחום אחר אין סיבה להרחיב יתר על המידה, כדאי לציין רק ציונים לשבח שיכולים להציג אתכם כמצטיינים. זכרו שבקורות חיים של סייעת יש כל כך הרבה מקומות להרחיב ולפרט שאם השירות הצבאי לא מקדם אתכם, התייחסו אליו בקצרה כדי שלא יגזול מקום יקר.

קורות חיים של סייעת חינוך מיוחד

קורות החיים של סייעת לחינוך מיוחד שונים מעט מאילו של כל סייעת אחרת. סייעת במגזר החינוך המיוחד חשוב מאוד שתציין ניסיון בעבודה עם אוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים ובפרט ילדים, לרבות ניסיון מהחיים האישיים. בנוסף כמובן לכל הכשרה מקצועית רלוונטית. משום שתחום החינוך המיוחד דורש כישורים וידע נוספים, חשוב מאוד להדגיש את רמת המקצועיות הגבוהה והניסיון.

מנוע קורות חיים שנותן יתרון על המתחרים!
הכי מקצועי ונוח לשימוש.
כתיבת קורות חיים
הכנה למבחנים פסיכוטכנים!

נצלו את הזמן להתכונן
למיונים לעבודה!

הכנה למבחנים פסיכוטכנים