התחברות הרשמה

קורות חיים הוראה

קורות חיים לדוגמא של מורה

קורות חיים של מורה PDF להורדה

איך כותבים קורות חיים להוראה?

מקצוע ההוראה הוא מהמאתגרים והמשמעותיים במשק, על ברכי המורים של היום מתחנך דור העתיד שלנו. תמיד יש צורך רב במורים, ומדובר באחד המקצועות הבודדים שיכול להבטיח יציבות בשוק ההפכפך של ימנו. מעבר לקריירה ארוכה כמורה לקבוצות גיל שונות, עם הוותק מגיעות אפשרויות נוספות. משרד החינוך מציע מגוון משרות נוספות המאפשרות למורים להתפתח אישית ומקצועית.

מורים מצוינים צריכים להיות מחויבים ובעלי תחושת שליחות, רציניים, בקיאים בנושאי הלימוד ויצירתיים. חשוב שגם קורות החיים ישקפו תכונות אלו, היעזרו בניסיון התעסוקתי ובהשכלה שלכם כדי להעביר זאת. שימו לב שכאשר אתם מפרטים בנוגע לניסיון העבר שלכם, אתם מנסחים אותו כך שיצביע על ההשקעה הרבה והיוזמה שלכם. וכאשר אתם מפרטים על אודות ההשכלה שלכם אל תחששו לציין קורסים יוצאי דופן, פרויקטים מעניינים שלקחתם בהם חלק או כמובן ציונים לשבח.

השכלה בקורות חיים של מורה

חשוב שתדגישו את ההכשרה שלכם, בראש ובראשונה לציין שיש ברשותכם תעודת הוראה במקום בולט, כדי להבהיר שאתם כשירים להיות מורים. גם הכשרות נוספות יכולות להיות רלוונטיות לקורות חיים של מורה בין אם יש לכם תואר אקדמי, עברתם הכשרות או השתלמויות למורים או רכשתם הכשרה חינוכית במסגרת בה לקחתם חלק. כמובן שהניסיון הוא משמעותי וחשוב להדגיש אם עבדתם בעבר עם ילדים, אך השכלה עשירה גם היא תוסיף לתדמית שלכם כאנשי חינוך מצוינים.

ניסיון תעסוקתי בקורות חיים של מורה

הניסיון שכדאי לפרט על אודותיו מאוד משתנה לפי הוותק שלכם בתחום. אם כבר יצא לכם לעבוד כמורים או בתפקידים שונים בבתי ספר, עדיף להתמקד בניסיון זה ולפרט את תחומי האחריות עליהם הייתם אמונים. לעומת זאת, אם אתם בתחילת דרככם וטרם יצא לכם לעבוד במשרות חינוכיות, נסו לשלב ניסיון קודם בהדרכה, אפילו אם הוא היה במסגרת הצבא או תנועת נוער, ניסיון בבניית מערכי שיעור, עבודה קודמת עם ילדים או משרות שיצביעו על אחריות ומסירות. אם הניסיון הקודם שלכם לא מעולם החינוך אין צורך להתעמק בו יותר על המידה בקורות החיים, רק להעביר את התחושה שהייתם מועסקים בצורה עקבית, שיש לכם ניסיון תעסוקתי כלשהו ושהייתם עובדים טובים בעיסוקיכם הקודמים. יטיב לחשוב האם יש לכם ניסיון מתחומי חיים אחרים שמתקשר לחינוך, למשל מהתנדבויות ומלגות, שיבהיר שיצא לכם לעבוד בעבר עם ילדים.

קורות חיים של מורה מקצועי

אם אתם מגישים קורות חיים למשרה של מורה במקצוע ספציפי כמו ספרות, כימיה או תקשורת חשוב להתעכב על ההכשרה הרלוונטית לתחום. כלומר, האם יש לכם תואר בנושא? האם יש לכם נגיעה לתחום או ניסיון קודם בו? בקורות חיים מסוג זה לצד החשיבות בהדגשת הניסיון בחינוך והדרכה, חשוב גם להעביר את הרושם של מי שבקיא במקצוע אותו הוא מלמד.

שירות צבאי בקורות חיים להוראה

במסגרת השירות הצבאי אין סיבה להרחיב, אלא כמובן אם שירתם כמורים חיילים. אם כן, פרטו על ההתנסות, על תחומי אחריות ועל הישגים. במקרים אחרים אין סיבה לפרט על השירות הצבאי בקורות החיים, ניתן לציין ציונים לשבח אם יש כאלה כדי להעיד על חריצות ותפקוד טוב במערכת. כישורים נוספים שכדאי לציין הם שליטה טובה בתוכנות אופיס ושליטה בשפות נוספות פרט לעברית.

קורות חיים לחינוך מיוחד

כמובן שבכל הנוגע להוראת חינוך מיוחד יש להתייחס להשתלמויות והכשרות בתחום במסגרת קורות החיים. כמו כן, ניסיון עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים, גם אם זה היה במסגרת התנדבותית או אפילו ניסיון מהחיים האישיים. תחום החינוך המיוחד דורש מיומנויות ייחודיות שלא בהכרח נרכשות בלימודי חינוך כלליים. לכן, בין אם אתם מעוניינים להשתלב כמורים במסגרת ייעודית לחינוך מיוחד או בבית ספר כוללני המשלב כיתות לחינוך מיוחד, חשוב שתפגינו את היכולת למלא את התפקיד בצורה מקצועית ועם ההכשרה והניסיון הנכונים.

מנוע קורות חיים שנותן יתרון על המתחרים!
הכי מקצועי ונוח לשימוש.
כתיבת קורות חיים
הכנה למבחנים פסיכוטכנים!

נצלו את הזמן להתכונן
למיונים לעבודה!

הכנה למבחנים פסיכוטכנים