התחברות הרשמה

קורות חיים גננת

קורות חיים לדוגמא של גננת

קורות חיים של גננת PDF להורדה

מה התפקיד של גננת?

הגננת היא הדמות החינוכית הפורמלית הראשונה שכל ילד פוגש בחייו, ולכן יש לה חלק משמעותי בעיצוב הערכים עליהם יגדל. תפקיד מאתגר זה משלב מצד אחד אחריות רבה לילדים, ואף לסייעות. ובמקביל גישה טובה לילדים, וגם הרבה הזדמנויות למשחק! גננות היא הזדמנות נדירה מצד אחד להתנסות בניהול, ובמקביל הזדמנות להישאר בעולמם של הילדים ולהנות איתם ממשחק, שירה וריקוד. כדי להתחיל את הדרך זו את צריכה את קורות החיים הטובים ביותר שישקפו אותך כמועמדת הטובה ביותר לתפקיד.

איזה ניסיון כותבים בקורות חיים של גננת?

הדבר המשמעותי ביותר בקורות חיים של גננת הוא להראות גישה טובה לילדים וניסיון בעבודה איתם. נסו לבנות פרופיל של מי שאוהבים ילדים והם מהווים חלק משמעותי מחייהם, והיוו מאז ומתמיד. כאשר אתם מפרטים את הניסיון שלכם היו מדויקים, האם עבדתם עם ילדים בני שנה עד שנתיים? שנתיים עד שלוש? עבדתם במעון? בגן? גם ניסיון קודם בסייעות, כמטפל/ת או בצהרונים יכול להיות מעולה. אם עבדתם בגננות או הוראה, נהדר. עבור מועמדים צעירים בתחילת דרכם בסדר גם להתייחס לתנועות נוער וקייטנות. אם עוד לא צברתם ניסיון תעסוקתי הרחיבו לגבי התנדבויות ושירות בקהילה, ואפשרי גם להוסיף אפילו באופן חופשי כהקדמה לקורות החיים משפט המתאר את החיבור והאהבה שלכם לילדים.

איזו השכלה כותבים בקורות חיים של לגננת?

בנוגע להשכלה ציינו בקורות החיים אם יש לכם תואר בחינוך או הוראה. הרחיבו בנוגע לקורסים מיוחדים, פרויקטים מעניינים או התנסויות מקצועיות רלוונטיות במסגרת התואר. גם אם לא רכשתם תואר, אלא למדתם לימודי תעודה זה בסדר גמור. ציינו במקום בולט שיש ברשותכם תעודת "גננת מוסמכת", אולי אפילו לפני הניסיון התעסוקתי. השתלמויות והכשרות נוספות בתחום החינוך כדאי לציין גם. חשוב לשים לב לא להעמיס בפרטים, אבל טוב לתת את הרושם שאתם אנשי חינוך משכילים.

מה כדאי לכתוב בקורות חיים של גננת?

גננת צריכה להיות קשובה, אחראית, סמכותית ויצירתית. שימו לב שאתם מבטאים במסגרת קורות החיים שלכם את ההיבטים השונים האלה. היעזרו בניסיון ובהשכלה שלכם כדי להציג התנסויות שדרשו אחריות וכישורי ניהול, במקביל לניסיון רב בעבודה עם ילדים ואהבה רבה לכך. כמו כן טוב להראות חשיבה ייחודית ויצירתיות, אם יזמתם חוג, קייטנה או השתתפתם בפרויקט התנדבותי מעניין. אמנם ילדים זקוקים לגבולות, וחשוב לראות שיש לכם ידע רב בחינוך, ושהינכם אחראיים, אבל הורים רוצים לדעת שהגננת תאפשר לילדיהם להתפתח ולגדול להיות האנשים שהם רוצים להיות.

כישורים ומיומנויות בקורות חיים למשרת גננת

בכישורים הנוספים כדאי לציין תוכנות מחשב איתן יצא לכם לעבוד, למשל תוכנות אופיס או אאוטלוק, זאת כדי להראות את המסוגלות בצד הניהולי של גן הילדים. כדאי לציין שליטה בשפות נוספות, בייחוד בגנים בהם משתלבים ילדים שעוד לומדים את השפה העברית. רוסית או ערבית למשל יכולות להוות יתרון משמעותי בקבלת המשרה. ניתן לציין גם כישורים שלא נחוצים באופן ישיר לעבודה אבל יכולים להעשיר את חייהם של הילדים כמו כישורי ריקוד או נגינה. כמובן שלאנשי חינוך בדרך כלל יש גם השקפת עולם על כיצד יש לחנך ילדים, ועקרונות שמנחים אותם. הרגישו בנוח לציין ולפרט בנוגע לעקרונות אלה, כפתיח לקורות החיים, בגוף המייל אליהם הם מצורפים או בגוף קורות החיים עצמם.

קורות חיים של גננת חינוך מיוחד

עבור מי מכם שמחפשים עבודה בתחום החינוך המיוחד כל העצות לעיל תקפות, אך בנוסף חשוב לפרט ולהתעמק בהכשרה ובניסיון בעבודה עם אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים ובפרט ילדים. העבודה בתחום החינוך המיוחד שונה החל מנהלי העבודה, גודל הצוות ביחס לילדים וכמובן צרכיהם של הילדים. חשוב להראות כשירות, ושאתם בעלי ידע מספק למילוי התפקיד, לכן הרחיבו אודות הכשרות והשתלמויות רלוונטיות. אבל כמובן לא פחות חשובים כל ההיבטים האחרים של עבודתם הגננות, אותם ציינו קודם בקורות החיים.

מנוע קורות חיים שנותן יתרון על המתחרים!
הכי מקצועי ונוח לשימוש.
כתיבת קורות חיים
הכנה למבחנים פסיכוטכנים!

נצלו את הזמן להתכונן
למיונים לעבודה!

הכנה למבחנים פסיכוטכנים