התחברות הרשמה

קורות חיים עובדת סוציאלית

קורות חיים לדוגמא של עובדת סוציאלית

קורות חיים של עובדת סוציאלית PDF להורדה

מה עושה עובדת סוציאלית?

עבודה סוציאלית היא ענף שהעבודה בו מאתגרת, מתגמלת ומשמעותית ביותר למשק. עובדים סוציאליים שואפים לספק לאנשים את הכלים שייסיעו להם במצוקות שלהם, ומאופי הדברים מתמודדים עם סיטואציות מורכבות הדורשות מהם רגישות ומקצועיות. אם בחרתם במקצוע זה כנראה ניחנתם בחוש צדק, עמוד שידרה מוסרי חזק ותחושת שליחות. קיים צורך לכישורים שלכם במשרות רבות מטעם משרדים ממשלתיים ובעמותות השונות. על אף שיש ביקוש רב לעובדים סוציאליים, עדיין חשוב שקורות החיים שלכם יהיו מצוינים כדי שתוכלו להתקבל למשרה בה אתם הכי מעוניינים.

איזה ניסיון כותבים בקורות חיים של עובדת סוציאלית?

האם עבדתם בעבר כעובדים סוציאליים או שזו העבודה הראשונה שאתם מחפשים? ניסיון בתחום העבודה הסוציאלית משמעותי ביותר. מדובר בעיסוק שגם ההכשרה המקיפה והמעמיקה ביותר בו לא תכין אתכם להתמודדויות המאתגרות שיגיעו עם העבודה בשטח. לכן אם כבר עבדתם בעבר בתחום אל תסתפקו רק בלציין את התפקיד, העמיקו. ציינו בנקודות את תחומי האחריות שהייתם אמונים עליהם ומיומנויות משמעותיות שרכשתם בזמן מילוי התפקיד. לעומת זאת אם זו העבודה הראשונה שאתם מחפשים בתחום, אל חשש. בקורות חיים של עובד סוציאלי החשיבות לעבודת התנדבות ותרומה לקהילה משמעתית כמעט באותה מידה כמו של ניסיון תעסוקתי. נסו לחשוב על מסגרות בהן התנדבתם, פרויקטים שלקחתם בהם חלק במסגרת הלימודים או אפילו במסגרת תנועות נוער. הרחיבו בנוגע לתפקידכם ולכישורים שרכשתם כחלק מההתנדבות והשליחות. זה בסדר גמור אם ניסיון זה רלוונטי יותר לסוג העבודה. הרגישו בנוח לבנות את קורות החיים באופן שיציג אתכם בצורה הכי חיובית.

איך להתאים את קורות החיים לתחום העבודה הסוציאלית?

עובדים סוציאליים יכולים להשתלב במגוון תפקידים בעמותות כמו גם בתפקידים מטעם משרד הרווחה והחינוך. עובדים סוציאליים יכולים ללוות יחידים, קבוצות, משפחות או לפעול כחלק מעמותות. לפני שאתם מגישים את קורות החיים לכל אחד מתפקידים אלה, העיפו בהם מבט, ותשאלו את עצמכם אם אפשר להתאים אותם טוב יותר לתפקיד. כמובן שהניסיון הלימודי והתעסוקתי הרלוונטי שלכם לא ישתנה כהרף עין. אבל אם אתם ניגשים לתפקיד שכחלק ממנו תחנכו אישית ילדים אולי שווה להרחיב יותר בנוגע לניסיון שלכם עם ילדים לעומת אוכלוסיות אחרות. התאמות קטנות מסוג זה משדרגות את קורות החיים שלכם משום שהם יעבירו את התחושה שהתפקיד נתפר למידותיכם.

השכלה בקורות חיים של עובדת סוציאלית

על מנת לעסוק בעבודה סוציאלית עליכם להיות בוגרי תואר ראשון בעבודה סוציאלית ורשומים בפנקס העובדים הסוציאליים. חשוב לציין במקום ברור ובולט בקורות החיים שאתם כשירים לעסוק בעבודה סוציאלית. מעבר לכך, אם עברתם הכשרות והשתלמויות נוספות בתחום החינוך והטיפול ציינו אותם בסדר כרונולוגי הפוך מהעדכני ביותר והלאה. אם עברתם הכשרות או קורסים שרלוונטיים במיוחד לתחום העיסוק של המשרה בה אתם מעוניינים הדגישו זאת. באופן כללי הניסיון לרוב משמעותי יותר בבחירת מועמדים למשרת עבודה סוציאלית, אבל עשו חושבים מה רלוונטי יותר מבחינתכם. מה יציג אתכם באור טוב מול המעסיק? האם הניסיון שלכם עשיר יותר או שמא ההשכלה שלכם מקיפה יותר? כך כדאי לכם לבחור על מה לפרט ולהרחיב יותר.

כישורים בקורות חיים של עובדת סוציאלית

עובדים סוציאליים צריכים להיות מקצועיים, רגישים ואחראיים. מה עוד בענייכם מאפיין עובד סוציאלי מצטיין? כשאתם חושבים על עובדים סוציאליים שעוררו בכם השראה, מה היו התכונות והכישורים הבולטים שלהם? נסו לדייק תכונות אלה ואפילו לרשום אותן בפניכם. קראו את קורות החיים שלכם ונסו לחשוב אם הם משקפים תכונות אלה. אם לא, נסו לחשוב באילו מההתנסויות במסגרת ההשכלה או הניסיון התעסוקתי הפגנתם תכונות אלה, ונסחו את התיאור כך שיציג זאת. אם יש תכונות נוספות שלא הצלחתם לשלב אולי תציינו אותן בקצרה בכותרת מתאימה בסוף קורות החיים או כמשפט פתיחה לקורות החיים. נסו לחשוב על כישורים ותכונות נוספים שיכולים לעזור לכם. במקצועות החינוך או ליווי של ילדים מיומנויות יצירתיות כמו נגינה וריקוד יכולות להועיל ולהעשיר את אופי העבודה. כמו כן, אם אתם שולטים בשפות שימושיות שיעזרו לכן בעבודה ציינו אותן.

מנוע קורות חיים שנותן יתרון על המתחרים!
הכי מקצועי ונוח לשימוש.
כתיבת קורות חיים
הכנה למבחנים פסיכוטכנים!

נצלו את הזמן להתכונן
למיונים לעבודה!

הכנה למבחנים פסיכוטכנים