קורות חיים של מהנדס/תמה כותבים בקורות חיים של מהנדס?

מה כותבים בקורות חיים של מהנדס?

בקורות חיים של מהנדס כדאי לשים דגש בעיקר על ההשכלה ועל הניסיון התעסוקתי, שכן המעסיק/ה מבינ/ה שהם משלימים אחד את השני - לימודי התואר מקנים למהנדס ידע תיאורטי, והניסיון שהוא צובר תוך עבודתו בתעשייה מקנה לו מיומנויות פרקטיות חשובות. אם כן, בשוק העבודה התחרותי שליטה בחומר העיוני ויכולת ליישם אותו בפועל הם אחד היתרונות החזקים שלך על פני מועמדים אחרים.

אצל מתמיינים רבים קיימת התלבטות לגבי איזה מידע כדאי להציג קודם בקורות החיים של מהנדס. האם כדאי קודם להציג את ההשכלה או את הניסיון התעסוקתי? התשובה לכך די פשוטה – תלוי מה עשיר ו"מרשים" יותר. כלומר, מהנדס צעיר, שסיים את התואר לא מזמן ולא הספיק לצבור ניסיון רב בתחום כדאי שיציג קודם את ההשכלה. לעומת זאת, קורות חיים של מהנדסת ותיקה יהיו מרשימים יותר אם תציג קודם את ניסיונה הרב בתחום ואז את ההשכלה שרכשה לפני כמה שנים.

מנוע קורות חיים שנותן לך יתרון על המתחרים! הכי מקצועי ונוח לשימוש.

  • למה ניב רווח מציע את המוצר הזה בחינם?
  • כתיבת קורות חיים בקלות ובמהירות,
  • עיצובים עדינים בצבעים מתאימים,
  • הם היתרון שלך על פני המתחרים!

מנוע קורות חיים שנותן לך יתרון על המתחרים! הכי מקצועי ונוח לשימוש.

קורות חיים להנדסת חשמל

קורות חיים להנדסת חשמל

הנדסת חשמל הוא ענף תחרותי מאוד, לכן כדי לבלוט יותר משאר המועמדים שמתחרים על אותה המשרה, קורות חיים של מהנדס חשמל צריכים לכלול מיומנויות מקצועיות ובלתי-מקצועיות שונות.

אם יש לכם הכשרות רלוונטיות נוספות חשוב לציין זאת בקורות החיים. לדוגמא: ידע והבנה בתקנות החשמל בישראל יכולים להיות יתרון, והכשרות כמו קורס זרם חזק למשל יאפשרו לכם להתקבל למגוון רחב יותר של משרות, שכן ישנן משרות שדורשות הכשרות מסוימות באופן מיוחד. בדומה לכך גם התמחויות ספציפיות או רישיונות מטעם משרד העבודה, כמו רישיון חשמלאי מהנדס, יכולים לפתוח לכם דלתות רבות יותר ולשפר את הסיכויים שלכם להתקבל לעבודה הנחשקת.

כמו כן, הקדישו חלק בקורות החיים שלכם לפירוט מיומנויות טכניות ושליטה בשפות. קורות חיים של מהנדס חשמל מרשימים הרבה יותר כשמצוינים בהם ידע ביישומי מחשב חשובים כמו תוכנות האופיס או AutoCAD ושליטה בשפות זרות (בדגש על אנגלית ואנגלית טכנית). ככלל אצבע – תזכרו שקורות החיים שלכם הם כרטיס הביקור שלכם, לכן חשוב שהם יכילו כל מידע שיכול להוות לכם יתרון על פני מועמדים אחרים (כמובן שרק מידע רלוונטי, שכתוב בצורה תמציתית וברורה).
קורות חיים להנדסת תוכנה

קורות חיים להנדסת תוכנה

הנדסת תוכנה הוא תחום רחב ומגוון, שכולל התמחויות ותפקידים רבים. לכן בעת חיפוש עבודה, כדאי לעיין בתשומת לב רבה במודעת הדרושים ולעשות שינויים קטנים בהתאם לדרישות הספציפיות של כל משרה ומשרה.

אפשר לשלב מילות מפתח שמופיעות במודעת הדרושים כדי לצלוח את הסינון של מערכות המיון האוטומטיות (עליהן תוכלו לקרוא במאמר שלנו על 10 טיפים מצוינים לכתיבת קורות חיים). כמו כן הקפידו להדגיש את הפרטים הרלוונטיים ביותר. למשל אם אתם מתמחים ב- #C וגם ב-JAVA ובמודעת הדרושים ביקשו ידע ב- JAVA ציינו את שתי השפות, אך הדגישו את הידע ב- JAVA כי חשוב מאוד שזה מה שיתפוס את עינו של הקורא. זה לא פשוט לעשות שינויים במסמך בכל פעם שמגישים מועמדות, אבל זה עשוי לעזור לכם להגיע אל שלב ריאיון העבודה.

בנוסף אל תשכחו לציין שליטה ביישומי מחשב ובשפות (בעיקר אנגלית).
קורות חיים להנדסת מכונות

קורות חיים להנדסת מכונות

גם תחום הנדסת המכונות רחב מאוד, לכן בדומה לכתוב בפסקה הקודמת – חשוב מאוד להתאים את קורות החיים עד כמה שניתן לכל משרה ספציפית שאליה אתם מגישים מועמדות. כאמור במאמר שלנו על עיצוב קורות חיים, מעסיקים ומגייסים רבים מתמודדים עם כמות גדולה של קורות חיים, לכן מקדישים לכל מסמך כ-10 שניות בממוצע ומרפרפים על העיקרי הדברים. 

אם כן כשכותבים קורות חיים של מהנדס מכונות חשוב לנסות ולצפות מראש מהם עיקרי הדברים עבור כל מעסיק (לפי הכתוב במודעת הדרושים) ולהדגיש את הפרטים האלה. לדוגמא: אם אתם מתמחים בתחום מסוים כמו זיווד, עיבוד שבבי, מתכות וכו' כדאי לציין זאת.

בנוסף לתיאור ההשכלה והניסיון התעסוקתי, חשוב מאוד לציין שליטה בשפות וביישומי מחשב רלוונטיים כגון: SolidWorks, AutoCAD ותוכנות האופיס.
קורות חיים להנדסה אזרחית

קורות חיים להנדסה אזרחית

מהנדסים אזרחיים הם בעלי הסמכות שאמונים בדרך כלל על ניהול, ליווי ותכנון פרויקטים של בניית בניינים ותשתיות. על כן, בנוסף לדרישה הרגילה להשכלה רחבה וניסיון תעסוקתי רב, קורות חיים של מהנדס אזרחי צריכים לכלול את האיכויות הניהוליות שלו.

במידה ואתם אכן בעלי ניסיון בניהול פרויקטים, הדגישו זאת והשתדלו להדגים את המיומנויות הניהוליות שלכם בתיאור הניסיון התעסוקתי. כלומר, פרטו את הסמכויות שהיו לכם מתוקף היותכם מנהלי הפרויקט, כיצד הבאתם את המיומנות הדרושות לידי ביטוי וכיצד תרמתם להצלחת הפרויקט. אם פיקחתם על קבלני משנה, עבדתם מול ספקים או תכננתם תקציבים ולוחות זמנים כדאי לציין זאת. כמובן שיש לשמור על ניסוח קצר, תמציתי וברור – תוכלו להרחיב יותר בראיון העבודה.

כמו כן, כדאי שקורות חיים של מהנדס אזרחי יכללו גם מיומנויות מקצועיות או בלתי מקצועיות: שליטה בשפות, ידע וניסיון בעבודה עם יישומי מחשב רלוונטיים, וכן מיומנויות אישיות ובין-אישיות כמו יכולת פתרון בעיות, עבודה בתנאי לחץ, עבודה בצוות או כל מיומנות אחרת שיש לכם, ולדעתכם חשוב שהמעסיק הפוטנציאלי שלכם ידע.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר