התחברות הרשמה

קורות חיים רואה חשבון

קורות חיים לדוגמא של רואה חשבון

קורות חיים של רואה חשבון PDF להורדה

כתיבת קורות חיים לראיית חשבון

רואי חשבון נבונים הם הכרחיים למשק משגשג. אם אתם עומדים להשלים תואר או התמחות בתחום החשבונאות, אתם ודאי כבר יודעים שאתם סוללים את דרככם לקריירה יציבה ומבטיחה. אך תחום זה יכול להיות תחרותי. עם כל גל של רואי חשבון צעירים שמוסמכים, ורואי חשבון ותיקים שפורשים השוק יכול להפוך להיות רווי ומועמדים עלולים למצוא את עצמם מתחרים על המשרות הנחשקות. אם אתם לא בטוחים איך לשפר את הסיכויים שלכם להיות מועסקים, כדאי שתשימו לב לדגשים הבאים בבניית קורות החיים.

השכלה בקורות חיים של רואה חשבון

כדי לעבוד כרואי חשבון תצטרכו להיות בוגרי תואר בחשבונאות, להשלים התמחות במשרד ולעבור את המבחנים המסמיכים. חשוב לציין את כל הגורמים האלה באופן ברור ומפורש בקורות החיים. הרחיבו בנוגע להשכלה שלכם, ציינו קורסים מיוחדים או פרויקטים יוצאי דופן שלקחתם בהם חלק. האם הצטיינתם? הדגישו זאת. ציינו בשורה את השנה בה עברתם את מבחני ההסמכה באופן ברור ובולט. אם עברתם קורסים, הכשרות או השתלמויות נוספות ציינו אותן גם. בתחום העיסוק הנוגע למיסים חשוב להפגין בקיאות ברפורמות והשינויים העדכניים ביותר.

איך כותבים על ההתמחות בקורות חיים של רואה חשבון?

ההתמחות היא חלק הכרחי בהכשרה של כל רואה חשבון. בייחוד אם אתם בתחילת דרככם, חשוב לפרט בנוגע להתמחות שלכם בקורות החיים. היכן התמחיתם? אילו כישורים רכשתם במהלך ההתמחות? באיזה אופן התבלטתם? חשוב להיעזר בהתנסות זו כדי להעביר איזשהו רושם על סוג העובדים שאתם. כמו כן, הרחיבו בנוגע למקום ההתמחות: האם היה זה משרד ממשלתי? משרד פרטי? גם אופי עבודת המשרד וסוג הלקוחות איתם עבדתם תעזור למעסיקים פוטנציאליים להבין טוב יותר את הניסיון שלכם. חשוב שהם יבינו אם נניח אתם מנוסים בבניית דוחות חודשיים, אם התמודדתם עם מחזורים כספיים גדולים, אם עבדתם מול גורמים רבים או התמודדתם עם עבודה בלחץ. אל תניחו שציון ההתמחות בלבד יעביר את כל המידע הזה.

ניסיון תעסוקתי בקורות חיים של רואה חשבון

אם כבר יש לכם ניסיון תעסוקתי, מה טוב. חשוב מאוד שתעמיקו בו ותפרטו על אודותיו בקורות החיים. בתחום החשבונאות ישנם תפקידים רבים אליהם ניתן להתקדם, כך שאם כבר יש לכם ניסיון עשיר כחשבים יכול להיות שבתפקיד הבא תרצו כבר להתקדם אפילו לתפקיד של סמנכ"ל כספים. לכן כאשר אתם מתארים את התפקיד הקודם היו מדויקים, האם עבדתם בחברה מסחרית או כחלק ממשרד רואי חשבון? מה היו תחומי האחריות שלכם? האם ביצעתם תחזיות? אילו דוחות כספיים הכנתם? פרטו על הלקוחות והחברות מולם עבדתם, האם ליוויתם אותם באופן צמוד ואישי? חשוב שתתקבל התמונה שאתם מקצועיים, אחראיים, שקולים ובעלי יחסי אנוש טובים.

איזה כישורים כדאי לכתוב בקורות חיים לראיית חשבון?

ומה עוד כדאי שיופיע בקורות חיים של רואה או רואת חשבון? חשוב לציין את התוכנות המקצועיות בהם אתם שולטים. תוכנות מקצועיות כדאי לציין במסגרת הלימודים או הניסיון התעסוקתי כדי שיופיעו במקום בולט בקורות החיים. תוכנות נוספות כגון תוכנות אופיס אפשר לשמור לסוף קורות החיים, היכן שתציינו אם אתם שולטים בשפות נוספות ומיומנויות אחרות. שימו לב שעבור רואה חשבון אקסל היא תוכנה מקצועית לכל דבר וחשוב שתציינו שעבדתם איתה לפני סוף קורות החיים. בנוסף חשוב שתשימו לב לטון של קורות החיים. רואה חשבון מוצלח הוא שקול, לא פזיז, יסודי ועקבי. לכן בקורות חיים כאלה הינו ממליצים להימנע משפה צבעונית מידי, להישאר מקצועיים ונקיים ולהעביר רושם רציני. אלה לא קורות חיים שציון של תחביבים או עובדות צבעוניות אחרות יוסיפו להם יותר מידי, כנראה שהן רק יעמיסו במידע מיותר. לעומת זאת יחסי אנוש טובים הם חשובים, כדאי להציג או לציין שעבדתם טוב בצוות או/ו מול לקוחות. אתם רוצים שיעבור הרושם שאתם רציניים, אבל לא שאתם אנטיפטיים.

קורות חיים של מנהל כספים

במסגרת התפקידים בתחום הפיננסי אחד הבולטים הוא מנהל הכספים. תפקיד זה דורש יכולות ניהול ואחריות רבה. היקף האחריות בו משתנה מחברה לחברה ובהתאם לגובה תזרים הכספים החודשי שלה. תפקיד זה לרוב מאיישים בוגרי תואר בחשבונאות או כלכלה, לכן חשוב שתציינו באופן ברור ובולט באיזה תואר אתם מחזיקים ומאיזה מוסד אקדמי. הכשרות והשתלמויות בנושאי פיננסיים או מיסים חשוב שתציינו גם, כמובן, בסדר כרונולוגי הפוך כך שההכשרה העדכנית ביותר תופיע ראשונה.

בכל הנוגע לניסיון תעסוקתי בתחום, אם עבדתם כמנהלי כספים בעבר השתדלו להתמקד בניסיון זה בקורות החיים ולפרט ככל הניתן. שימו לב שאתם מתייחסים לתחומי אחריות שעליהם הייתם אמונים, הישגים משמעותיים בביצוע התפקיד ושאתם מתייחסים לתחום העיסוק של החברה כדי להפגין כמה שיותר ידע. אם לא ביצעתם תפקיד כזה בעבר, שימו לב שניסיון נוסף מעולם הפיננסים, ניהול החשבון וראיית החשבון הוא רלוונטי ביותר והשתדלו להתעמק בו ולפרט בהרחבה.

בכל הנוגע לכישורים נוספים שימו לב אתם מציינים את השפות הנוספות בהן אתם שולטים, לרוב בעיקר חשוב לציין שליטה טובה בשפה האנגלית. כמו כן, פרטו את תוכנות המחשב השונות בהם אתם שולטים. למשל תוכנות מקצועיות, כגון חשבשבת לצד תוכנות אופיס ואאטולוק שאינן קשורות לעולם הכספים בלבד אבל בהחלט ישמשו אתכם במהלך העבודה. ולבסוף נסו לראות אילו תכונות אופי בולטות נוספות אתם יכולים לציין שמאפיינות אתכם כמועמדים מוצלחים. במקצוע זה חריצות, יסודיות, אחריות והגדלת ראש הן מהתכונות הבולטות שייסעו לכם לקבל את התפקיד.

מנוע קורות חיים שנותן יתרון על המתחרים!
הכי מקצועי ונוח לשימוש.
כתיבת קורות חיים
הכנה למבחנים פסיכוטכנים!

נצלו את הזמן להתכונן
למיונים לעבודה!

הכנה למבחנים פסיכוטכנים