התחברות הרשמה

קורות חיים טבח

קורות חיים לדוגמא של טבח

קורות חיים של טבח PDF להורדה

כתיבת קורות חיים לטבחות

האם טבח צריך קורות חיים? התשובה היא חד משמעית – כן! בין אם הבישול הוא התשוקה שלכם מגיל קטן ואתם שואפים להצליח בתחום, ובין אם זה מקצוע שרכשתם בצבא ואתם רוצים לעבוד בתחום באופן זמני כדי להרוויח כסף לטיול הגדול – תצטרכו קורות חיים כדי להתקבל למשרה שאתם כל כך רוצים. הם כרטיס הביקור שלכם וההזדמנות שלכם ליצור רושם חיובי אצל המעסיק עוד לפני שתפגשו אותו.

מה כותבים בקורות חיים של טבח?

למרות שהבישול, בדומה לאומנות, הוא מקצוע שדורש כישרון ותשוקה, אלו אינם שלמים בלי ידע מקצועי וניסיון ממשי בבישול. לכן מעסיקים רבים מתעניינים מאוד בהכשרה ובניסיון התעסוקתי של המועמדים. אם כן, קורות החיים שלכם צריכים לכלול את כל ההכשרות המקצועיות שעברתם, באיזה מוסד למדתם ואילו תעודות קיבלתם (למשל תעודת טבח 1-5). אם רכשתם התמחות מסוימת, כדאי לציין זאת גם כן.

בחלק של הניסיון התעסוקתי פרטו את התפקידים הקודמים שלכם, והדגישו את אלה שרלוונטיים במיוחד למשרה שבה אתם מתעניינים כעת, שכן כדאי שקורות החיים שלכם יהיו קצרים ותמציתיים, ושעיקרי הדברים יבלטו ו"יתפסו" את העין של הקורא. ציינו בנקודות את תחומי האחריות שהיו לכם, את המיומנויות והכישורים שהפגנתם והצלחות מקצועיות מיוחדות. אל תשכחו לציין אם עבדתם בפס החם או הקר, אם מילאתם תפקיד בעל פן ניהולי, עבדתם מול ספקים, הייתם אחראיים על הסדר והניקיון של המטבח וכו'. תזכרו - כל פרט מידע רלוונטי שעשוי ליצור רושם חיובי אצל המעסיק צריך להופיע בקורות חיים של טבח.

מה כותבים בקורות חיים של טבח קודם, הכשרה או ניסיון תעסוקתי?

רבים מתלבטים בשאלה זו והתשובה עליה היא – זה תלוי ועליכם להפעיל שיקול דעת. אם המעסיק דורש תעודת מקצוע ברמה מסוימת כתנאי סף כדאי לציין זאת קודם, כדי שהמעסיק יראה ממבט חטוף שאתם ממלאים את התנאי הבסיסי שלו וימשיך לקרוא את קורות החיים שלכם. לעומת זאת, אם הדרישה העיקרית של המעסיק היא ניסיון קודם בתחום, רצוי שהחלק של הניסיון יופיע קודם.

אם לא ניכר ממודעת הדרושים שישנה דרישה מסוימת, הציגו קודם את המידע שיכול "להרשים" יותר. כלומר, אם אתם טבחים ותיקים בעלי ניסיון רב ומגוון, או כזה שמתאים בדיוק לדרישות התפקיד ציינו קודם את הניסיון התעסוקתי. לחילופין, אם אתם טבחים צעירים שמעוניינים בדריסת רגל ראשונה בתחום ומחפשים מעסיק שייתן לכם הזדמנות לצבור ניסיון ציינו קודם את ההשכלה ולאחר מכן את הניסיון התעסוקתי שצברתם, גם אם הוא לא קשור ישירות לבישול, שכן כדאי להראות למעסיק שיש לכם עבר תעסוקתי כלשהו.

איזה כישורים צריך לכתוב בקורות חיים של טבח?

אנחנו בוודאי לא צריכים לספר לכם כמה תובענית ולא פשוטה היא עבודתו של הטבח (וכמה היא יכולה להיות מספקת). לכן, חשוב למעסיק לוודא שהוא שוכר אדם מקצועי בעל כישורים ומיומנויות מתאימים. אתם בתור מועמדים צריכים להביא לידי ביטוי כישורים אלו בקורות החיים שלכם.

פעמים רבות מדובר בעבודה פיזית שדורשת עמידה ממושכת על הרגליים, עבודה בשעות מוקדמות או מאוחרות במיוחד וכן עבודה בסופי שבוע ובחגים. לכן אם יש לכם יכולת ונכונות לעבוד בתנאים כאלה כדאי שתציינו זאת בקורות החיים שלכם. כמו כן אם אתם מתפקדים מצוין תחת לחץ, מסוגלים להתמודד עם כמה משימות במקביל ואוהבים לעבוד בצוות ציינו זאת, אלו הן מיומנויות חשובות מאוד לכל טבח.

קורות חיים שף

שפים הם אנשי מקצוע הממלאים תפקיד שדורש מחויבות, תשוקה ומקצועיות ברמה גבוהה ביותר. שפים מנהיגים צוותי מטבח במסעדות, מכתיב את הטון ואת הטאצ' הסופי למנות. בקורות חיים של שף חשוב להתייחס לניסיון התעסוקתי בהרחבה, להתייחס לאתגרים בהנהגת מטבח, בניית תפריטים ועמידה בעומסים בזמן סרוויס. אם יש לכם ניסיון ממספר מסעדות השתמשו בו כדי להציג מגוון רחב של כישורים ושימו לב שאינכם חוזרים על עצמכם בתיאור התפקיד.

שפים לרוב עוברים הכשרה מקצועית ברמה גבוהה, או אפילו מספר הכשרות בטכניקות בישול שונות או מטבחים שונים. פרטו את הכשרות שעברתם, איזה סוג של לימודי קולינריה השלמתם. חשוב שהניסיון וההכשרה שלכם יתאמו את סגנון הבישול של המסעדה בה אתם מעוניינים לעבוד. חשוב להעביר מקצועיות ובקיאות מצד אחד וורסטיליות מצד שני. חשוב שתהיו כנים לחזון שלכם, אם אתם מתמקצעים במטבח מסוים וזו התשוקה שלכם, הצהירו על כך בבירור. חשוב שיהיה ברור שאתם מושקעים ושיש לכם אהבה למקצוע.

קורות חיים קונדיטור

קונדיטורים הם אנשי מקצוע קפדנים שהופכים את מלאכת האפייה לאומנות של ממש. להיות קונדיטור מקצועי דורש סבלנות ואימונים רבים. בקורות חיים של קונדיטור חשוב להתמקד בניסיון, היכן עבדתם בעבר ועם איזה סוג מאפים. היו ספציפיים, זכרו שהמעסיקים שלכם רוצים לראות את האהבה שלכם למקצוע ולהבין מה תחומי ההתמחות שלכם. התייחסו למאפים מיוחדים שאתם מכינים ומה נקודות החוזקה שלכם.

בכל הנוגע להכשרה חשוב שתציינו היכן למדתם קונדיטוריה. כמובן שבסופו של דבר היכולות שלכם הם אלו שיקבעו אם תתקבלו לעבודה או לא, אבל מוסד יוקרתי אשר הוכשרתם בו יכול לשפר משמעותית את הסיכוי שיפנו אליכם לקביעת ראיון. בעולם הקונדיטוריה ישנם מוסדות שמיוחסת להם הרבה יוקרה, במקצוע שבו דיוק הוא כל כך משמעותי יש הרבה כבוד למומחים. פרטו באריכות בנוגע לקורסים והכשרות משמעותיות שעברתם כדי להעיד על היכולות הגבוהות שלכם.

מנוע קורות חיים שנותן יתרון על המתחרים!
הכי מקצועי ונוח לשימוש.
כתיבת קורות חיים
הכנה למבחנים פסיכוטכנים!

נצלו את הזמן להתכונן
למיונים לעבודה!

הכנה למבחנים פסיכוטכנים