התחברות הרשמה

קורות חיים מלונאות

קורות חיים לדוגמא של מקצועות המלונאות

קורות חיים של פקיד קבלה (מלונאות) PDF להורדה

כתיבת קורות חיים למלונאות

עבודה בתחום המלונאות היא בחירה נהדרת עבור אנשי מקצוע רבים כמו טבחים, אנשי אדמיניסטרציה וכו'. כמו כן צעירים רבים בוחרים לעבוד בתחום המלונאות, בעיקר בערי הנופש של ישראל, כדי לשלב חופשה והנאה עם עבודה רווחית. כמו בכל תחומי העיסוק, גם בתחום המלונאות לרוב יש צורך להגיש קורות חיים כדי להיות מועמד למשרה הרצויה. אם כך, חשוב מאוד להתאים את קורות החיים שלכם כמה שיותר למקצוע שבו אתם רוצים לעבוד. קורות חיים איכותיים, שמבליטים את היכולות והיתרונות שיש לכם על פני מועמדים אחרים, הם המפתח למציאת עבודה מצוינת בתחום המלונאות. ריכזנו עבורכם טיפים מעולים לכתיבת קורות חיים עבור המשרות הנפוצות ביותר בתחום המלונאות.

קורות חיים פקיד קבלה

פקיד הקבלה של בית המלון הוא הפנים הראשונות שרואה הנופש כשהוא מגיע, והוא הגורם שאחראי על שירות הלקוחות של כלל הנופשים ועל היותם מרוצים מהשהות במלון לאורך החופשה כולה. כמו כן, חלק מפקידי הקבלה גם עושים עבודה אדמיניסטרטיבית ברמה כזו או אחרת כחלק מהתפקיד. אם כן, קורות חיים של פקידת קבלה צריכים להראות ידע, ניסיון ומיומנויות שמתאימים לשירות לקוחות ואדמיניסטרציה.

השכלה – תארים אקדמיים, לימודי תעודה וכו'. הדגישו בטקסט בולט את ההשכלה הרלוונטיות ביותר כמו למשל קורס מזכירות

ניסיון תעסוקתי קודם - אם יש לכם ניסיון רב בתחום שירות הלקוחות והאדמיניסטרציה, אל תטרחו לציין ניסיון תעסוקתי קודם בתחומים אחרים, כי אין צורך להלאות את המעסיק בפרטים לא רלוונטיים ולהאריך את המסמך שלא לצורך. אם אתם חדשים בתחום השירות, ספרו על אודות עבודות קודמות שהיו לכם כדי להראות למעסיק שיש לכם עבר תעסוקתי כלשהו. הדגישו בטקסט בולט מילות מפתח ופרטים מהותיים, שחשוב לכם ש"יתפסו" את עינו של המעסיק.

מיומנויות וכישורים – כאמור, פקיד הקבלה הוא הפנים של בית המלון. הוא הגורם האחראי על שירות הלקוחות ועל שביעות רצונם. אם כן, סביר להניח שמעסיקים יעדיפו מועמדים בעלי מיומנויות וכישורים שיסייעו להם לעשות את עבודתם על הצד הטוב ביותר ולייצג את בית המלון בכבוד. לכן, אם ניחנתם במיומנויות כמו שירותיות, יחסי אנוש טובים, מסירות, אחריות, ואסרטיביות כדאי לציין אותן בקורות החיים. כמובן שאלו הן רק דוגמאות, ואנו ממליצים לכם לציין מיומנויות נוספות שיש לכם. בנוסף, אל תשכחו לציין שליטה בשפות ובמערכות ממוחשבות מתאימות. שפות זרות הוא יתרון בתחום, שכן בתור פקידי קבלה תצטרכו לתקשר בצורה יעילה ומובנת גם עם תיירים.

כמובן שתוכלו להוסיף לקורות החיים שלכם גם מידע על שירות צבאי או לאומי ועל התנדבויות ותרומה לקהילה, אך אלו אינם חובה, כך שזה נכון לשיקולכם.

קורות חיים חדרנית

קורות החיים הם כרטיס הביקור שלכם, הם הכלי היחיד שיש בידו של המעסיק להכיר אתכם בשלב הראשוני של תהליך הגיוס. אם כן, קורות חיים של עובדי משק בית בבתי מלון צריכים לכלול את כל המידע הבסיסי וחשוב שאתם רוצים שהמעסיק יידע עליכם. קורות החיים שלכם יכולים לכלול השכלה, ניסיון תעסוקתי קודם, שירות צבאי, התנדבות וכו'.

השכלה - בחלק של ההשכלה ספרו על הלימודים שלכם ועל התעודות שיש ברשותכם (12 שנות לימוד, קורסים וכו').
ניסיון תעסוקתי – בחלק זה פרטו את העבודות הקודמות שהיו לכם. כתבו היכן עבדתם, באילו שנים ובאיזה תפקיד. רשמו בנקודות מטלות שהייתם עושים באופן שגרתי ואילו מיומנויות הבאתם לידי ביטוי כחלק מהעבודה.

מיומנויות וכישורים - מאחר שמדובר בעבודה פיזית, בקורות חיים של חדרן צריך להיות דגש על יכולת עבודה פיזית על כל היבטיה (זריזות, הרמה והזזה של רהיטים כבדים ועוד). כמו כן, כדי לציין מיומנויות וכישורים חשובים שיש לכם כמו לדוגמא: יכולת לעבוד בתנאי לחץ, יכולת ביצוע כמה משימות במקביל, לעבוד בצורה יסודית ולהיות שירותיים כלפי אורחי המלון.

קורות חיים טבח

מטבח של בית מלון הוא עולם סוער שרואה מעט רגעים של מנוחה. הסעדת האורחים בשלושת ארוחות ובשירות החדרים דורש תפעול מטבח מקצועי מסביב לשעון. בגלל שמדובר במטבחים גדולים המגישים אוכל ברמה גבוהה ביותר מדובר בהזדמנות תעסוקתית מדהימה לטבחים בכל רמות ההכשרה והניסיון ואפילו לשפים.

השכלה – חשוב לציין בקורות החיים אם עברתם הכשרה בתחום ויש לכם תעודה. תעודת מקצוע במיוחד במטבחים מסוג זה מהווה יתרון משמעותי משום שבתי מלון הם מוסדות מאורגנים בהם מעריכים הכשרה מקצועית. ציינו ופרטו בנוגע לתעודה שאתם מחזיקים או הקורס שעברתם, או לחלופין אם עברתם הכשרה מקצועית במטבח קודם. פרטו בנוגע למיומנויות שרכשתם כדי שהמעסיק יהיה סמוך ובטוח שאתם כשירים למלא את התפקיד.

ניסיון תעסוקתי – אם יש לכם ניסיון מתחום המסעדנות או ממטבח אחר דאגו לפרט ולהרחיב על כך בקורות החיים. בבית המלון מצפים להבין גם את סדר הגודל של הניסיון שלכם מבחינת שנים אבל גם מבחינת סוג המזון שהכנתם בעבר והאתגרים השונים שהתמודדתם איתם. האם היה מדובר במסעדה מצליחה בה המטבח עובד ביעילות תחת לחץ? מסעדת שף בה למדתם מיומנויות קולינריות מתקדמות? ניסיון בקונדיטוריה? האם עבדתם עם פס קר? פס חם? ואיזה כישורים כבר רכשתם? אם הניסיון שלכם הוא ממטבח צבאי פרטי גם בנוגע אליו. ואם הניסיון שלכם הוא מתחומים אחרים שימו דגש על תפקידים שדרשו משמעת, עמידה במצבי לחץ, דיוק ותשומת לב או כל תכונה נוספת שעבודה מאומצת במטבח דורשת.

מיומנויות נוספות – אל תזלזלו בחשיבות אזכור מיומנויות נוספות בקורות חיים של טבח או טבחית, במיוחד אם אין לכם ניסיון קודם בעבודה במטבח, או במטבח בית מלון באופן ספציפי. כדי שהמעסיק החדש יהיה בטוח שאתם יכולים לעמוד בדרישות התפקיד חשוב שתעבירו את הרושם שאתם מסוגלים לעבודה מאומצת, שאתם מסודרים, נקיים ומדויקים ותוכלו לעבוד היטב בצוות. אלו הן תכונות מהותיות לכל טבח מצוין.

קורות חיים קב''ט

קב"ט הוא תפקיד דינמי ומעניין שמשתנה באופיו ממלון למלון, אך תמיד טומן בחובו את האחריות המשמעותית לביטחון האורחים בבית המלון. התפקיד ישתנה בין מלונות יוקרה גדולים המארחים כמויות אדירות של אורחים לעומת מלונות בוטיק זעירים, ובין אזורים הסמוכים יותר לגבולות ודורשים ערנות מוגברת לאירועים ביטחוניים לעומת מלונות השוכנים במרכז הארץ.

השכלה – בכל הנוגע להשכלה או הכשרה אם עברתם קורס קב"טים חשוב לציין זאת במקום בולט וברור משום שהדבר יהווה יתרון משמעותי עבורכם. מעבר לכך, ניסיון והכשרות מהשירות הצבאי יהיו רלוונטיות וחשוב להתייחס אליהן בהרחבה משום ששירות קרבי הוא ניסיון רלוונטי ללא ספק. רוב הקב"טים מתחילים את דרכם במקצוע כעבודה מועדפת.

ניסיון תעסוקתי – שימו לב שאתם מדגישים את הניסיון הרלוונטי שיש לכם בתחום ולא מתעכבים יותר מידי על ניסיון מתחומים אחרים. אם עבדתם בעבר כקב"טים או אנשי אבטחה ציינו זאת במקום בולט בקורות החיים. אם אין לכם ניסיון מהתחום שיקלו לציין שירות צבאי קרבי אפילו מוקדם יותר מהניסיון התעסוקתי משום שבמקרה זה השירות הקרבי יעיד עליכם דברים חיוביים יותר כמועמדים.

מיומנויות נוספות – תפקיד הקב"ט דורש נטילת אחריות על ביטחונם ושלומם של אורחי המלון. לכן חשוב שיעבור הרושם שאתם אנשים אחראיים, מגדילי ראש ובעל מסוגלות לקבלת החלטות ופתרון בעיות מהיר. שימו לב שאתם מציינים תכונות אלה בקורות החיים שלכם. כמו כן, אם אתם שולטים בשפות נוספות דאגו לציין זאת, בתור עובדים בתחום המלונאות תבואו במגע עם תיירים ממקומות שונים בעולם והשפה הנוספת בה אתם שולטים יכולה להוות יתרון משמעותי.

מנוע קורות חיים שנותן יתרון על המתחרים!
הכי מקצועי ונוח לשימוש.
כתיבת קורות חיים
הכנה למבחנים פסיכוטכנים!

נצלו את הזמן להתכונן
למיונים לעבודה!

הכנה למבחנים פסיכוטכנים