התחברות הרשמה

מלצר - קורות חיים לדוגמה

השכלה וניסיון תעסוקתי של מלצר

מחפשי עבודה רבים מתעניינים בתחום המלצרות אבל לא בטוחים מה מקובל לכתוב בקורות חיים של מלצר. מקצוע המלצרות נחשב לאופציה רווחית ומשתלמת עבור צעירים רבים, אשר מחפשים עבודה אחרי הצבא ובתקופת לימודיהם בתיכון או באקדמיה. אחת הסיבות לכך היא שעבודה זו אינה דורשת השכלה מיוחדת, וגם ניסיון תעסוקתי בתחום הוא לא תמיד בגדר חובה, שכן הניסיון הטוב ביותר נרכש תוך כדי העבודה ומעסיקים רבים מוכנים להכשיר מלצרים בהתאם לדרישות הספציפיות של המשרה. אם כן, בקורות חיים למלצרות אין צורך להקדיש חלק גדול להשכלה, אבל אם יש ברשותכם ניסיון תעסוקתי ציינו אותו בתמצות ובנקודות שכוללות את עיקרי הדברים, לגביהם נרחיב בהמשך.

קורות חיים של מלצר PDF להורדה

אז מה כותבים בקורות חיים של מלצר?

בקורות חיים למלצר כדאי להציג את הניסיון התעסוקתי לפני ההשכלה, שכן כאמור רוב הידע שדרוש למלצר נרכש תוך כדי הניסיון בעבודת ממשית ב"שטח". לכן אם יש לכם ניסיון במלצרות או בתחום דומה כמו שירות לקוחות ציינו והדגישו אותו. פרטו בנקודות קצרות לגבי כל תפקיד מה היו תחומי האחריות שלכם, אילו מיומנויות הבאתם לידי ביטוי וכו'. לדוגמא תוכלו לכתוב שהייתם אחראיים על שירות של חמישה שולחנות בכל משמרת, שעבדתם באופן שוטף ובשיתוף פעולה עם צוות המטבח, שהכשרתם מלצרים חדשים וכדומה.

אם אתם חסרי ניסיון במלצרות אבל יש ברשותכם ניסיון תעסוקתי אחר שלא קשור למלצרות או לשירות לקוחות הוסיפו אותו כדי להציג בפני המעסיק עבר תעסוקתי כלשהו.

לאחר מכן כתבו בקצרה על ההשכלה שרכשתם עד כה: סיימתם את התיכון עם בגרות מלאה או חלקית? עברתם קורסים כלשהם? אתם לומדים עכשיו לתואר ראשון? ציינו זאת בקצרה על מנת שלמעסיק הפוטנציאלי שלכם תהיה הזדמנות להכיר אתכם. בנוסף, אם קורות החיים שלכם קצרים או דלים יחסית, תמיד תוכלו להוסיף שורה על אודות השירות הצבאי או הלאומי שלכם וכך תאפשרו למעסיק לדלות לגביכם עוד מידע ולהכיר אתכם טוב יותר. לעיתים זה אפילו יכול להקנות לכם יתרון יחסי, מכיוון שגם אם עדיין לא צברתם מספיק ניסיון תעסוקתי שתוכלו להזכיר בקורות החיים שלכם, אבל תפקידכם בצבא או בשירות הלאומי דרש מכם הפגנת מיומנויות ותכונות כמו: אחריות, ארגון, יוזמה, ניהול או משמעת, המעסיק יצליח לגבש עליכם דעה חיובית ולהשתכנע שאתם יכולים להתאים למשרה.

מיומנויות נוספות שכדאי להוסיף לקורות חיים למלצרות

מעסיקים רבים הבינו כבר מזמן שעובדים מיומנים ומוכשרים הם נכס לעסק שלהם, גם אם לא רכשו השכלה רלוונטית או לא הספיקו להתנסות בעבודה ממשית בתחום. כאמור, רבים מהם אף מעדיפים לשכור עובדים מוכשרים ובעלי מיומנויות אישיות ברמה גבוהה ולהכשיר אותם לפי הצרכים שלהם.

אם אכן יש לכם מיומנויות שמתאימות למלצרות כדאי מאוד להקדיש להן חלק בקורות החיים שלכם. אילו מיומנויות? כידוע רוב עבודתו של המלצר סובבת סביב שירות לקוחות. לכן אדיבות, סבלנות, שירותיות וכריזמה למשל הן תכונות אופי שכדאי להזכיר בקורות החיים של מלצר אם הוא אכן ניחן בהן. לא רק שזה עשוי לשדר למעסיק שאתם מועמדים מתאימים לתפקיד, תכונות אופי כאלה יכולות אף לעזור לכם להרוויח טיפים מצוינים.

בנוסף לפן השירותי, צריך לזכור שעבודתו של מלצר היא לרוב פיזית ואינה פשוטה כלל – הוא "עומד על הרגליים" שעות ארוכות גם בסופי שבוע ובחגים, צריך לתפקד מצוין בשעות העמוסות של המסעדה, לאזן צלחות רבות על מגשים, תוך כדי שהוא לוקח הזמנה, מקליד אותה במערכת של הקופה ומביא מפיות לשולחן 5. לכן אם אתם מסוגלים לעבוד עבודה פיזית, להתמודד עם ריבוי משימות ולתפקד טוב תחת לחץ, ציינו מיומנויות אלה בקורות החיים שלכם. טיפ קטן: אם המעסיק דורש התחלת עבודה מיידית או נכונות לעבוד בסופי שבוע וזה מתאים לכם – ציינו גם פרטים אלה בקורות החיים שלכם.

ידע ומיומנויות נוספים שכדאי להזכיר בקצרה הם מיומנויות שפה ומיומנויות טכנולוגיות כמו שליטה בשפות (במיוחד אם אתם מעוניינים לעבוד כמלצרים בבתי מלון או במסעדות שמארחות תיירים רבים), מיומנויות תפעול מערכת הקופה, תפריטים דיגיטליים וכו'.

מנוע קורות חיים שנותן יתרון על המתחרים!
הכי מקצועי ונוח לשימוש.
כתיבת קורות חיים בחינם
הכנה למבחנים פסיכוטכנים!

נצלו את הזמן להתכונן
למיונים לעבודה!

הכנה למבחנים פסיכוטכנים