קורות חיים לעבודה באבטחהעבודה באבטחה

עבודה באבטחה

בין אם זה עתה השתחררתם, או שאתם כבר ותיקים בתחום, אבטחה הוא אחד מתחומי העיסוק הנפוצים והנחוצים במשק הישראלי. עיסוק באבטחה יכול להיות דרך טובה לחסוך כסף רב בפרק זמן קצר, או להוות אפיק תעסוקה לתווך הארוך שיכול אף להציע הזדמנויות לקידום ופיתוח. במדינה כמו שלנו בה ההיערכות לאירוע בטחוני שכיחה כל כך, הצורך באנשי אבטחה אחראיים גבוהה. אם מצאתם את עצמכם מחפשים עבודה בתחום ואתם לא בטוחים מה לכלול בקורות החיים הנה כמה דברים ששווה לשים אליהם לב.

מנוע קורות חיים שנותן לך יתרון על המתחרים! הכי מקצועי ונוח לשימוש.

  • למה ניב רווח מציע את המוצר הזה בחינם?
  • כתיבת קורות חיים בקלות ובמהירות,
  • עיצובים עדינים בצבעים מתאימים,
  • הם היתרון שלך על פני המתחרים!

מנוע קורות חיים שנותן לך יתרון על המתחרים! הכי מקצועי ונוח לשימוש.

איזה סוג של מאבטח/ת?

איזה סוג של מאבטח/ת?

תחת הכותרת של אבטחה ישנם סוגים שונים של משרות לדוגמה אבטחת מוסדות, אירועים, טיולים או אישים. השכר והתנאים לרוב ישתנו בהתאם לגורמים שונים. למשל גודל האחריות, נניח אבטחת אישים דורשת אחריות רבה ביותר משום שתהיו אחראיים לשלומם של גורמי מפתח ובהתאם השכר יהיה גבוה יותר. או נניח בהתאם לרמת הסיכון, למשל אבטחה במזרח ירושלים או באזור בו המתיחות גבוהה וישנה סבירות רבה יותר לאירוע בטחוני השכר יהיה גבוה יותר. חשוב שתהיו כנים עם עצמכם במהלך חיפוש העבודה בנוגע לרמת הסיכון שאתם מוכנים לקחת על עצמכם, ולמידת האחריות לה אתם בשלים – כמובן בהתאם למה שההכשרה המקצועית שלכם מאפשרת. היו בררניים כאשר אתם בוחנים את הדרישות במודעת הדרושים ובחרו משרות שתפורות למידותיכם.
דגשים לחיילים משוחררים

דגשים לחיילים משוחררים

עבודה באבטחה היא בחירה נפוצה לחיילים שהשתחררו זה עתה משירות קרבי. אם זה המצב שלכם, דעו שעבור מעסיקים רבים אתם מועמדים נחשקים. לכן, העדיפו לפרט על אודות השירות הצבאי אפילו לפני שאתם מציינים ניסיון תעסוקתי אחר. מעבר לציון התפקיד והדרגה בה השתחררתם הזכירו באיזה רובאי הוכשרתם, ומה עוד כלל התפקיד שלכם במסגרת השירות הצבאי. נסו לחשוב על אימונים מיוחדים שיכולים להיות רלוונטיים או על התפקוד שלכם בשטח. חשוב שהמעסיק יבין כמה אתם "משופשפים". האם יצא לכם להתמודד עם מצבי לחץ? האם תפעלתם מצבי חירום? באיזו רמה ההיכרות והשליטה שלכם בנשק. פרטו והרחיבו בהתאם. אם לא שירתם כחיילים קרביים כנראה תעדיפו לחפש עבודה באבטחה שלא דורשת נשק, למשל במוסדות חינוך או בקניונים.
קורסים רלוונטיים ורישיון לנשק

קורסים רלוונטיים ורישיון לנשק

לחלופין, אם כבר יש לכם ניסיון באבטחה שימו לב על מה כדאי לכם לשים דגש. האם עברתם הכשרות מיוחדות או שאתם מחזיקים ברישיון בנשק? ציינו זאת במקום בולט וברור. בתפקידים הקודמים דאגו לפרט מה דרש התפקיד, מה היו האתגרים המרכזיים בו וכיצד נראה היום יום שלכם. חשוב לא רק לציין את העובדה שכבר עבדתם באבטחה בעבר, אלא שבמסגרת ניסיון זה הפגנתם אחריות, ערנות ויכולת טובה לעמוד בלחצים. זכרו שהניסיון שלכם לא רק הופך אתכם למועמדים עדיפים למשרות דומות, אלא יכול למנף אתכם למשרות מאתגרות יותר. אם אתם מעוניינים להיות אחראיים לצוות, או שאתם רוצים לקבל אחריות רבה יותר ותנאים טובים יותר אל תפחדו לנסות להתקבל לתפקיד תובעני יותר מהקודם שזה עתה סיימתם.
למה חשוב לשים לב?

למה חשוב לשים לב?

כפי שציינו תפקידי האבטחה שונים בתחומי האחריות והאופי שלהם, ולכן קורות החיים שלכן צריכים לשקף מיומנויות ותכונות אופי בהתאם. אם נניח אתם מגישים קורות חיים לאבטחת טיולים, חשוב לא רק שתהיו אחראיים ובעלי ניסיון אלא גם שתהיו בעלי יחסי אנוש טובים. מאבטח טיולים מתלווה לקבוצות אנשים ביום חווייתי ומרגש עבורם, וחשוב שיהיה לו חלק חיובי בחוויה. אם יש לכם חיבה מיוחדת לטיולים או שלקחתם חלק בתנועות נוער, ציון עובדות אלה יכול להציג אתכם במועמדים מתאימים במיוחד. מצד שני אם אתם מעוניינים להגיש מועמדות לעבודה באבטחת אירועים, שם היחס פחות אישי, יותר חשוב להראות את המסוגלות שלכם לתפקד תחת לחץ ולשלוט בגורמים רבים בבת אחת. נסו לחשוב על הניסיון הצבאי או התעסוקתי שיצביע על מסוגלות זו. נסו להעיף מבט בקורות החיים שלכם לפני שאתם מגישים אותם לכל משרה וחישבו אם יש מה שכדאי לציין או להשמיט כדי לדייק אותם לדרישות הייחודיות של כל תפקיד.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר