התחברות הרשמה

קורות חיים לאחר חופשת לידה

איך לחזור לעבודה לאחר חופשת לידה?

זה טבעי לחשוש ולהתלבט

אחרי תקופה של מספר חודשים בהם התמסרתן לגידול התינוק הרך, ולקחתן "חופשה", הגיע הזמן לחזור לעבודה. מהלך זה אינו פשוט בכלל ומעורבים בו קשיים רבים.

החשש הטבעי מהעברת התינוק חסר האונים למסגרת חדשה, הפחד מלא להיות נוכחת ברגעים משמעותיים בהתפתחותו של התינוק, החזרה למסרגת עבודה לאחר מספר חודשים בבית, חיפוש עבודה חדשה וכתיבת קורות חיים מעודכנים, כל אלה הם רק חלק מהקשיים הטמונים בחזרה לעבודה לאחר חופשת הלידה.

חיפוש עבודה אחרי חופשת לידה

לעיתים חופשת הלידה עשויה לעורר אצל אימהות צעירות תהיות לגבי מקום עבודתן הנוכחי. בחלק מהמקרים המשרה הקודמת לא מתאימה לסטטוס המשפחתי החדש, והן רואות בכך הזדמנות טובה לעשות "חישוב מחדש". כיום ישנן דרכים שונות לחיפוש עבודה באופן כללי, וכולן עשויות להתאים גם לאימהות לאחר חופשת לידה.

ראשית, מוטב להחליט עם עצמך מה חשוב לך במשרה החדשה, למשל אפשרות לעבודה מהבית, שעות קבועות וכו'. לאחר שהגדרת לעצמך את הדבר האלו, ניתן להתחיל בחיפוש משרות עשויות להתאים. ניתן לחפש דרך אתרי דרושים ייעודיים ורשתות חברתיות, או לחילופין בשיטת "מפה לאוזן" הישנה דרך חברים ובני משפחה.

איך כותבים קורות חיים לאחר חופשת לידה?

לעיתים, אימהות צעירות חוששות לציין את הסטטוס המשפחתי שלהן בקורות החיים, זאת בשל העובדה שהן סבורות שזה עלול לפגוע בסיכוי שלהם לקבל זימון לראיון עבודה, ואילו אחרות בוחרות לפעול בכנות ושקיפות עם המעסיק וחשוב לציין את הסטטוס המשפחתי עוד בקורות החיים. בסופו של דבר מצב משפחתי הוא פרט אישי, ולכן לכל אדם יש את הזכות לבחור אם לציין אותו בקורות החיים, או לא.

אם בחרתן לציין פרט זה בקורות החיים, חשוב לעשות זאת כראוי. בכתיבת קורות חיים באופן כללי נהוג לציין את טווחי הזמנים על ידי שימוש בשנים ולא בחודשים. כך גם נהוג במקרה של הוספת חופשת לידה בקורות החיים. למשל, חופשת לידה 2019-2020.

טיפים לחזרה לעבודה אחרי חופשת לידה

אימהות רבות חוות קושי רב לחזור לעבודה לאחר חופשת הלידה. לאחר תקופה של מספר חודשים שבה לקחתן פסק זמן מהעבודה וטיפלתן בתינוק, קשה מאוד לחזור לשגרה, ועוד בסטטוס חודש. אם גם את נתקלת באותם בקשיים, הנה כמה טיפים שעשויים לעזור לך לחזור לעבודה בקלות לאחר חופשת הלידה:

חזרה הדרגתית - כמו בתחומים אחרים בחיים, שינוי הדרגתי עוזר להתמודד עם הקשיים הנלווים לשינוי בצורה טובה יותר. למשל, עבודה בהתחלה בשעות מצומצמות יותר או יום חופש קבוע. כמובן שלא ניתן ליישם זאת בכל משרה, אך נסי לחשוב כיצד תוכלי להקל על העומס בכרוך בעבודתך.

תחביבים - לעיתים כחלק מהחזרה לשגרה והעומס שנוצר נשים רבות נוטות לקפח את התחביבים שלהן, מכיוון שלא מוצאות זמן מתאים לכך. בכדי להימנע ממצב זה מוטב להגדיר לעצמך זמן מסוים בשבוע שמוקדש לעשיית דברים למען עצמך. הקפדה על זמן זה עשויה לשפר את מצב רוחך ולהקל על חזרתך לעבודה.

תמיכה מהסביבה - החזרה לשגרה לאחר חופשת הלידה מלווה בקשיים רבים, אך ניתן להיעזר בקרובים אלינו בכדי להקל מעט על העומס. ניתן לבקש עזרה מבן הזוג, קרובי משפחה, או מחברים קרובים על מנת לסייע לך בחלק מהמטלות.

מנוע קורות חיים שנותן יתרון על המתחרים!
הכי מקצועי ונוח לשימוש.
כתיבת קורות חיים
הכנה למבחנים פסיכוטכנים!

נצלו את הזמן להתכונן
למיונים לעבודה!

הכנה למבחנים פסיכוטכנים