התחברות הרשמה

חיפוש עבודה לבוגרי הטכניון

חיפוש עבודה אחרי לימודים בטכניון

חיפוש עבודה לאחר לימודים אקדמיים הוא צעד ראשון לעבר פיתוח קריירה מצליחה בתחום שלמדנו. אך מציאת עבודה ראשונה מיד לאחר הלימודים יכולה להיות מאתגרת, והתהליך עשוי להתמשך יותר מהצפוי. להעסקת בוגרי אקדמיה צעירים יש יתרונות וחסרונות שונים עבור המעסיקים, לכן בוגרים רבים נתקלים בקשיים במציאת עבודה ראשונה.

עניין זה נכון גם לבוגרי הטכניון, שנתקלים לעיתים בקשיים בחיפוש עבודה גם מפני שרובם מעוניינים להשתלב בעולם ההייטק התחרותי. בוגרי "המכון הטכנולוגי לישראל" נחשבים לעובדים מבוקשים ולא בכדי. רמת הלימודים בטכניון גבוהה ביותר לכן הצלחה בהם מעידה על ידע תיאורטי רב ומבוסס, וכן על איכויות חיוביות כמו התמדה, שקדנות, מיומנויות למידה טובות ועוד. עם זאת העסקה מהירה ואיכותית אינה מובטחת גם להם, ולמרות המצופה חיפוש עבודה לבוגרי טכניון עלול להיות תהליך לא פשוט.

כדי להפוך את חיפוש העבודה לתהליך יעיל ואפקטיבי, עליכם להגיע מוכנים עד כמה שניתן לשוק התעסוקה ולהבליט את היתרונות המקצועיים והאישיים שאתם יכולים להביא איתכם לתפקיד. ריכזנו עבורכם כמה טיפים שיעזרו לכם להתחיל את תהליך חיפוש העבודה מנקודת פתיחה טובה יותר.

חיפוש עבודה לבוגרי טכניון בתחום הנדסת חשמל

תחום הנדסת החשמל הוא תחום תחרותי במיוחד. מדובר בענף הנדסה יוקרתי שמושך אליו סטודנטים רבים בכל שנה, שכן הצורך במהנדסי אלקטרוניקה מצוינים רק הולך וגדל. באופן טבעי, ככל שהיצע מחפשי העבודה גבוה יותר, כך עולות דרישות מעסיקים. כלומר, ישנה דרישה כמעט בלתי מתפשרת להשכלה איכותית ולניסיון תעסוקתי עשיר ומגוון כמה שיותר. אם כן, ניתן לומר שבוגרי טכניון שמחפשים עבודה ראשונה בתחום הנדסת החשמל מגיעים עם חיסרון – חוסר ניסיון.


אמנם בוגרי טכניון, שזה עתה סיימו את לימודי התואר הראשון, מגיעים עם ידע תיאורטי שעדיין "טרי" בראשם אך ישנם מועמדים הרבה יותר מנוסים מהם שכבר "הרגישו את השטח". כלומר התנסו בעבודה מעשית, מכירים את המושגים המקצועיים הרלוונטיים, את שגרת העבודה וכו'. נסיונו התעסוקתי של המועמד הוא שיקול חשוב עבור מעסיקים רבים, וחלקם מעדיפים מועמדים מנוסים יותר - כאלה שצריך להשקיע פחות זמן ומשאבים בהכשרתם.

כדי להתגבר על הקושי שבחוסר ניסיון נסו לצבור כמה שיותר ניסיון מקצועי כבר בזמן לימודי התואר. ישנן חברות שמייעדות תקנים מיוחדים לסטודנטים להנדסת חשמל (וכן לסטודנטים מתחומי הנדסה אחרים), וזאת על מנת להכשיר מהנדסים צעירים לעבודה ו"לעצב" אותם לפי צרכי החברה מתוך מטרה לשלב אותם מאוחר יותר כעובדים לכל דבר. בשביל חברות כאלה חוסר הניסיון שלכם הוא בעצם יתרון, כי הם מעדיפים להשקיע בהכשרה של סטודנטים מוכשרים ולסגל להם הרגלי עבודה שמתאימים לחברה. לכן, על מנת להשתלב בעולם התעסוקה מהר יותר ובצורה חלקה יותר תתחילו לעסוק בחיפוש עבודה כבר בזמן הלימודים.

מחפשי עבודה חסרי ניסיון שואלים את עצמם לעיתים מה אפשר לכתוב בקורות החיים שלהם על מנת שיהיו פחות דלים. חשוב לציין שזה לגמרי אפשרי לכתוב קורות חיים ללא ניסיון (ואפילו מומלץ). קודם כל כי ששליחת קורות חיים היא תנאי בסיסי להגשת מועמדות לרוב המשרות, וגם זוהי במה מצוינת להצגת ההשכלה, המיומנויות והיתרונות האחרים שיש לכם על פני מי שמתמודד מולכם על אותה משרה.

חיפוש עבודה לבוגרי טכניון בתחום הנדסת תוכנה

בנוסף לעניין של חוסר ניסיון, חיפוש עבודה לבוגרי טכניון עלול להיות לא מספיק מקיף. תחום הנדסת התוכנה למשל הוא אחד הוא ענף הנדסה רחב מאוד, והצורך במתכנתים הוא גדול כמעט בכל תחום שנוכל לחשוב עליו: הייטק, פרסום ושיווק, רפואה, פיננסים ועוד. בוגרי טכניון שמחפשים עבודה בתחום התוכנה לא בהכרח מודעים לכל האופציות שעומדות בפניהם, ולא מנצלים את כל האפשרויות עד תום. חלקם פונים בעיקר לתחום ההייטק ולחברות הגדולות והמוכרות ביותר שמציבות תנאי קבלה שקשה מאוד לעמוד בהם, בעיקר אם מגיעים ללא ניסיון.


כדי "להתניע" את הקריירה שלכם במהירות שווה לעשות מחקר מקיף ולנסות "לדפוק על כמה שיותר דלתות", כלומר לנסות להתשלב גם בחברות פחות מוכרות ובתחומים שלא בהכרח חשבתם עליהם קודם. עברו על מודעות הדרושים במנועים לחיפוש עבודה וברשתות החברתיות, שאלו חברים וקרובי משפחה ודאגו להפצת קורות חיים נרחבת (כמובן שרק למשרות שעשויות להיות רלוונטיות עבורכם). אחרי שתצברו מספיק ידע וניסיון מקצועיים, יהיה לכם קל יותר להשתלב בחברות גדולות ובתחומים אחרים.

חיפוש עבודה לבוגרי טכניון בתחום הנדסת מכונות

תחום הנדסת מכונות נחשב גם הוא לתחום חשוב ונחשק מאוד, בעיקר בהייטק ובתעשייה. בנוסף לצבירת ניסיון כבר בזמן הלימודים ולחיפוש עבודה נרחב, מהנדסי מכונות צריכים להכיר תוכנות ויישומי מחשב רלוונטיים כמו אוטוקד, סולידוורקס ויישומי אופיס שונים, ולדעת להשתמש בהם. כדי להתשלב בעבודה בתחום המכונות בצורה מהירה וחלקה יותר תוכלו לקחת קורס אוטוקאד, קורס סולידוורקס וקורסי לימוד תוכנות נוספים כדי להרחיב את הידע שלכם, ולדעת להשתמש בכל הפונקציות השימושיות ביותר שהתוכנות מציעות. שליטה טובה בתוכנות חשובות יכולה להיות יתרון עבורכם, ולהעשיר את החלק של ההשכלה והמיומנויות בקורות החיים של מהנדס מכונות בפרט, ובקורות חיים להנדסה בכלל.

חיפוש עבודה של בוגרי טכניון מתחיל בקורות חיים איכותיים

ואם כבר הזכרנו קורות חיים – חשוב לציין שתהליך חיפוש עבודה לבוגרי טכניון אינו שלם בלי קורות חיים מצוינים. קורות חיים הם כרטיס הביקור שלכם, והם הכלי שבעזרתו אתם מציגים את עצמכם בפני המעסיק. בחירה בעיצוב קורות חיים מתאים וניסוח נכון של המסמך עשויים להבליט את היתרונות שיש לכם על פני מועמדים אחרים, ולהיות ההבדל בין תהליך חיפוש עבודה ארוך ולא פרודוקטיבי לבין תהליך קצר ואפקטיבי יותר. לכן, אנחנו ממליצים לכם ללמוד איך מתאימים קורות חיים לתחום ההייטק. באמצעות השקעה מקסימלית במסמך קורות חיים איכותי תוכלו לשפר את סיכוייכם להתקבל לעבודה מעולה ובזמן קצר יחסית.

מנוע קורות חיים שנותן יתרון על המתחרים!
הכי מקצועי ונוח לשימוש.
כתיבת קורות חיים
הכנה למבחנים פסיכוטכנים!

נצלו את הזמן להתכונן
למיונים לעבודה!

הכנה למבחנים פסיכוטכנים