התחברות הרשמה

חיפוש עבודה באתרי דרושים

איך לחפש עבודה באתרי דרושים בקלות וביעילות?

הקושי שבשימוש באתרי דרושים

עבור רבים מאיתנו אתרי דרושים באינטרנט הם הכלי העיקרי לחיפוש עבודה, ובצדק. בישראל יש מגוון רחב של אתרי דרושים נוחים, עשירים במשרות פנויות בכל תחום שאפשר לחשוב עליו בכל רחבי הארץ.

מסיבה זו הרבה פעמים קל מאוד ללכת לאיבוד באתרים אלו, לפנות למשרות שלא בהכרח מתאימות לנו, לפספס משרות שיכולות להתאים לנו מאוד ולא לנצל בצורה מלאה וחכמה את כל הפוטנציאל שטמון באתרים אלה. אל דאגה, אנחנו כאן כדי לתת לכם את כל הכלים וטיפים למציאת עבודה במהירות ויעילות.

חיפוש עבודה בעזרת כלי חיפוש מתקדמים

כיום מרבית אתרי חיפוש העבודה מציעים מגוון כלי חיפוש וסינון מתקדמים שמקלים על תהליך חיפוש העבודה ומאפשרים למחפשי המשרות למצוא את העבודה המתאימה ביותר עבורם. אותם כלי הסינון מאפשרים חיפוש לפי אזור גיאוגרפי, תחום עיסוק (ואף לעיתים תפקידים ספציפיים), היקף המשרה וסוג העבודה שאתם מחפשים (עבודה משרדית, עבודה בשטח וכו'). יתרה מזאת, בחלק מהתארים תוכלו לסנן את המשרות לפי דרישות המעסיק, לדוגמה אם אתם מחפשים עבודה ללא ניסיון קודם בתחום, תוכלו לציין זאת באתר וכך יירדו אוטומטית משרות המחייבות ניסיון מקדים. ככל שתוסיפו יותר סינונים יעלה הסיכוי שתמצאו את העבודה הרלוונטית ביותר עבורכם.

עם זאת, לפעמים כשמפעילים יותר מידי סינונים אתם תיחשפו למאגר משרות מאוד מצומצם. אם זה קרה לכם נסו לסדר את כל הסינונים שברחתם לפי סדרי העדיפויות האישיים שלכם, ואז והורידו את הסינונים שהכי פחות חשובים לכם. למשל אם האזור הגיאוגרפי של המשרה לא מאוד חשוב לכם נסו להרחיב את טווח האזורים כדי למצוא משרות נוספות. בצורה זו תיחשפו למקסימום משרות עם מינימום ויתורים.

קורות חיים באתרי דרושים

אתרי דרושים בארץ מציעים אפשרות בה אתם יכולים להעלות את הקורות חיים שלכם לאתר עצמו, ולאחר מכן בלחיצת כפתור לשלוח אותם ישירות למעסיקים. אפשרות זו אומנם תחסוך לכם זמן רב אך יש בה חיסרון מהותי.

אנחנו ממליצים לשלוח לכל מעסיק קורות חיים שמותאמים לדרישות שאותן הוא ציין במודעה, מבחינת מילות מפתח, המשלב הלשוני וסגנון הכתיבה. לכן אם אתם תשלחו את אותם קורות החיים לכל המעסיקים, רוב הסיכויים שלא תקלעו למה שכל מעסיק מחפש כשהוא מבצע את הסינון הראשוני אצלו.

יצירת קשר עם המעסיק באתרי דרושים

כפי שציינו לפני כן, חלק מאתרי הדרושים מציעים אפשרות של שליחת קורות החיים דרכם אל המעסיק. למרות זאת אנחנו ממליצים שתסתכלו אם במודעה מצורף מייל או מספר טלפון שאפשר באמצעותו ליצור איתם קשר ישיר.

אם פרטים אלו אכן מצוינים במודעה, אנחנו ממליצים ליצור איתם קשר בצורה מצוינת. יצירת קשר ישיר יעזור לכם לא בגלל שמילאתם אחר בקשתם ושמתם לב לפרט זה - תכונות שכל מעסיק יעריך, אלא כך גם תתבלטו יותר בעיניי המעסיק ולא "תיבלעו" בן כל אלו ששלחו קורות חיים דרך אתר הדרושים.

חיפוש עבודה הוא עבודה בפני עצמה

תהליך חיפוש עבודה עשוי להיות לעיתים ארוך ומתיש אך אל תוותרו, ישנן פלטפורמות רבות שבהן תוכלו לחפש משרות פנויות. מעבר לחיפוש באתרי דרושים יש רשתות חברתיות ייעודיות לחיפוש עבודה כמו LinkedIn למשל.

כמו כן, בעידן המודרני יש הרבה מאוד אפשרויות לחיפוש עבודה ברשתות חברתיות מאוד מוכרות כמו פייסבוק או אינסטגרם, שם יש אפילו עמודים וקבוצות ייעודיות לחיפוש משרות לפי תחומים או אזורים בארץ. מעבר לכך, התמידו בחיפוש העבודה מידי יום, ואף הירשמו לשירותי עדכונים במייל של אתרי דורשים, כך תוכלו לקבל התראה ברגע שיש משרה פנויה חדשה בתחום שחיפשתם.

מנוע קורות חיים שנותן יתרון על המתחרים!
הכי מקצועי ונוח לשימוש.
כתיבת קורות חיים
הכנה למבחנים פסיכוטכנים!

נצלו את הזמן להתכונן
למיונים לעבודה!

הכנה למבחנים פסיכוטכנים