התחברות הרשמה

חיפוש עבודה לחיילים משוחררים

המדריך המלא לחיפוש עבודה לחייל המשוחרר

איך מחפשים עבודה אחרי השחרור

חיילים משוחררים רבים חשים חוסר וודאות "ביום שאחרי" שחרורם. חוסר הוודאות נוכח בכל הקשור ללימודים, חופשה, טיול ובין היתר עבודה. לרוב המשוחררים הטריים מעוניינים ישר להתחיל לעבוד ולחסוך כסף לטיול הגדול וללימודים האקדמיים. אולם, רבים מהם לא יודעים היכן לחפש ומה לחפש.

כיום בעידן הרשתות החברתיות משימה זו נעשתה פשוטה יותר. יש עשרות קבוצות בפייסבוק בהם מפרסמים משרות פנויות המיועדות לחיילים משוחררים בכל הארץ. בנוסף, בשנים האחרונות בעלי עסק רבים החלו לפרסם משרות פנויות במדיה החברתית. עם זאת, עדיין אפשר להשתמש "בשיטה הישנה" וללכת פיזית למקומות לשאול אם מחפשים עובדים - במיוחד אם מדובר במשרה ספציפית שאתם מאוד רוצים.

איזה עבודות מתאימות לחיילים משוחררים?

בימינו עומדות בפני משוחררים טריים מגוון משרות משלל תחומים. בגלל שלרוב בגיל זה מחפשים "עבודות מזדמנות" אפשר להשתלב בהרבה תחומים שונים, החל ממלצרות ושירות לקוחות ועד להדרכה.

עם זאת, אם אתם יודעים כבר מה תרצו ללמוד ובמה תרצו לעסוק בעתיד, נסו לחפש משרות בתחום רלוונטי. דבר זה יעניק לכם ניסיון בתחום, וייראה מצוין בקורות החיים שלכם בעתיד. אך זכרו - כל עבודה מכבדת את בעליה, לכן גם אם אינכם יודעים עדיין את מסלול הקריירה שלכם, או לחילופין פשוט לא מצאתם משרה מתאימה, אין שום דבר רע בלעבוד בעבודה "מזדמנת". הוותק והניסיון שלכם בשוק העבודה תמיד יהיו יתרון בכל תחום שבו תבחרו בעתיד. אפשרות נוספת לחיילים משוחררים היא לעבוד בעבודה מועדפת.

מהי עבודה מועדפת?

עבודה מועדפת היא עבודה המוצעת לחיילים משוחררים במספר תחומים כגון: מלונאות, בניה, מפעלים ותעשיה, סיעוד, חקלאות או בתחנות דלק. חייל משוחרר שבחר לעשות עבודה מועדפת זכאי לקבל מענק כספי נדיב לאחר שעבד בה ברציפות במשך 6 חודשים לפחות. כל חייל משוחרר זכאי לבחור באפשרות זו בתנאי שהתחיל לעבוד בשנה הראשונה מאז שחרורה, ולסיים לעבוד בה לפני שעברו שנתיים מהשחרור.

היתרון המובהק בעבודה מועדפת הוא המענק הכספי שמקבלים בסופה, ולכן רבים בוחרים במסלול זה. אולם החיסרון שבעבודה המועדפת הוא המבחר המצומצם של תחומי התעסוקה שמהם אפשר לבחור.

קורות חיים לחיילים משוחררים

כתיבת קורות חיים לאחר השחרור עלולה להיות משימה מאתגרת למשוחררים רבים. זה בדרך כלל הקושי בכתיבה נובע מהסיבה שברוב המקרים אין מספיק ניסיון תעסוקתי שאפשר לפרט עליו בקורות החיים. לכן מומלץ לנסות ולפרט בקורות החיים בשאר התחומים שאינם קשורים לעבודות קודמות.

נסו לפרט על התנדבויות או משלחות שלקחתם בהם חלק, פרטו וספרו על עצמכם ועל תכונות שלכם, ואף תפרטו על השירות הצבאי שלכם, על התפקידים שעשיתם ועל מה שהיה נדרש מכם בזמן השירות. במאמר שכתבנו על כתיבת קורות חיים לחיילים משוחררים תוכלו לראות עד שלל טיפים חשובים ודוגמאות שימושיות שיעזרו לכם בכתיבת קורות החיים שלכם.

מנוע קורות חיים שנותן יתרון על המתחרים!
הכי מקצועי ונוח לשימוש.
כתיבת קורות חיים
הכנה למבחנים פסיכוטכנים!

נצלו את הזמן להתכונן
למיונים לעבודה!

הכנה למבחנים פסיכוטכנים