התחברות הרשמה

עזרה בכתיבת קורות החיים

הצילו! אני לא מצליח לכתוב קורות חיים!

הרבה פעמים אנחנו מרגישים שאנחנו זקוקים לעזרה בכתיבה קורות החיים. בין אם אנחנו מנסחים קורות חיים בפעם הראשונה, עושים הסווה למקצוע אחר או פשוט לא מקבלים תשובות ממעסיקים אנחנו עלולים להרגיש שאנחנו לא מצליחים לבד. אין שום בושה לבקש עזרה בכתיבת קורות החיים, מועמדים רבים נעזרים בגורמים חיצוניים כדי לנסח את קורות החיים, וקיימים שירותים רבים כדי לסייע בכך. זוהי הזדמנות נהדרת ללמוד מיומנות חשובה לחיים וללמוד ממי שצבר ניסיון בתחום.

עזרה ממכרים

בראש ובראשונה כדאי לתת לחבר, עמית או בן משפחה לקרוא את קורות החיים. הוא יהיה הראשון לעלות על ניסוחים קלוקלים, שגיאת הקלדה או מונחים לא ברורים. השלב הבא יהיה לפנות לעמית למקצוע. גם אם מדובר בחבר מהלימודים ולא מישהו מנוסה מאיתנו. מי שמכיר את תחום העיסוק שלנו יוכל להעיר את תשומת ליבנו לנקודות מהותיות בקורות החיים המקצועיים שלנו. אולי אנחנו יכולים להוסיף כישורים שלא חשבנו עליהם, או לחילופין אולי ציינו מידע מיותר אותו לא נהוג לכלול. בשלב הבא אפשר להיעזר באדם מנוסה יותר מהתחום שלנו, למשל מרצה לשעבר או אפילו מתרגל. אדם מנוסה יותר ובעל פרספקטיבה יכול לחוות דעה יותר מקיפה על הרושם שמותירים קורות החיים שלנו. בייחוד אם מדובר באדם שמכיר אותנו היטב ויכול להעיד האם מה שמשתקף מקורות החיים תואם את המציאות. בנוסף, אם יש לנו מכר או קרוב משפחה שעוסק בניהול או בכוח אדם הוא כנראה עובר על כמות גדולה של קורות חיים ביום. גם אם הוא לא עוסק באותו תחום כמונו, ההערות שלו יכולות להועיל לנו מאוד משום שהוא מבין את האתגר שעומד בפני המעסיקים שלנו.

כלי עזר

כיום ישנם כלים רבים שיכולים לעזור לנו לבנות את קורות החיים. ישנם אתרים ותוכנות שיעזרו לנו בעיצוב קורות החיים, אנחנו נזין לתוכם את המלל והם יציעו לנו עיצובים מקצועיים ונוחים לקריאה שישדרגו אות קורות החיים שלנו. בגלל שאנו מזינים את המידע לתוך הקטגוריות שהאתר או התוכנה מציעים, יכול להיות שניזכר בפרטים שלא חשבנו לציין. בנוסף, אתרים מסוג זה לעתים יתנו לנו טיפים ועצות מועילות לשיפור מראה קורות החיים, וארגון המידע בהם.

בכל הנוגע לתוכן, ישנן חברות רבות שמציעות עזרה מקצועית בניסוח ובנייה של קורות החיים בתשלום. חברות אלה לרוב מעסיקות מומחים בנושא, ויכולות להציע כלים משוכללים לעיצוב שלא היו זמינים לנו אחרת. משום שמדובר בשירות בתשלום כדאי להיעזר בו רק אם לא הצלחנו בכוחות עצמינו או שנתקענו. אבל כמובן שאם זה המצב, יש מי שיוציא אותנו מהתקיעות ויעזור לנו למצוא עבודה.

חקר מקדים

יש שפע של מאמרים באינרנט שמרכזים עצות ודגשים לניסוחי קורות חיים. בנוסף עיתונים ומוספים כלכליים מרכזים לרוב עדכונים בנוגע לנהוג בכתיבת קורות חיים בשוק. כך ששווה לנסות להתעדכן ואפילו לבחון את השאלה הספציפית שמטרידה אתכם. למשל האם לפרט לגבי תכונות אישיות? האם לצרף תמונה לפרטים האישיים? התשובות לשאלות האלו אינן מוחלטות, והן משתנות בהתאם לתקופה, לטרנד ולתחום בו אתם מחפשים עבודה. כתבות באינטרנט מאתרים מקצועיים או כלכליים הן לרוב מקור מהימן ביותר, בכל הנוגע לקווים המנחים הכלליים ובהחלט יכולות לעזור לשפץ את קורות החיים. כמובן שאם מה שאתם זקוקים לו הוא הנחייה אישית הכלים שציינו קודם יעזרו לכם יותר.

מיומנויות בולטות

לפעמים אנחנו מרגישים שאנחנו צריכים עזרה בבניית קורות החיים כי הם לא מניבים את התוצאות שהינו רוצים. אולי לא חוזרים אלינו ממשרות אליהן פנינו, או שהמענה מועט מאוד. במקרה כזה יכול להיות שמשהו חסר, אולי ההשכלה או הניסיון שלנו לא מספיקים עבור התפקידים אליהם אנו ניגשים. לכן אנו צריכים לעשות חושבים איזה עוד כישורים שלנו אנחנו יכולים להציג כדי להבהיר שאנו כשירים למילוי התפקיד. כלי נחמד שיכול לעזור לנו הוא בחינת היכולות השונות שלנו אל מול הממוצע הארצי, וצירוף של התחומים בהם אנו מצטיינים לקורות החיים כך שהמעסיק יוכל להיות סמוך ובטוח שאנו כשירים. המערכת מבית ניב רווח מציעה בניית קורות חיים חכמה שמביאה לידי ביטוי לא רק את מה שהספקתם לעשות אלא מעט ממי שאתם. בעזרת המבחנים החכמים תוכלו לגלות מה התכונות הבולטות שלכם ולהציג אותן למעסיקים. אתם לא צריכים לשבור את הראש איך לשלב אותן בקורת החיים, משום שהמערכת מעצבת עבורכם את קורות החיים. יש לכם אפשרות בחירה בין מגוון עיצובים ייחודיים ונוחים לקריאה שיחסכו לכם עבודה וירשימו את המעסיקים העתידיים שלכם. אם אתם צריכים עזרה נוספת נסו את המאמרים הנוספים שלנו הכוונה בכתיבת קורות חיים בהתאם למקצוע.

מנוע קורות חיים שנותן יתרון על המתחרים!
הכי מקצועי ונוח לשימוש.
כתיבת קורות חיים
הכנה למבחנים פסיכוטכנים!

נצלו את הזמן להתכונן
למיונים לעבודה!

הכנה למבחנים פסיכוטכנים