התחברות הרשמה

חיפוש עבודה בלינקדאין

טיפים ליצירת פרופיל לינקדאין

מה זה לינקדאין ולמה כולם מדברים עליו?

LinkedIn היא רשת חברתית. בשונה מרשתות חברתיות אחרות, מטרתה היא יצירת קשרים עסקיים בין המשתמשים. רשת חברתית זו הוקמה בשנת 2003, וכיום משתמשים בה מעל 600 מיליון משתמשים. ממש כמו ברשתות חברתיות אחרות, גם בלינקדאין ניתן ליצור פרופיל, להצטרף לקבוצות ולשלוח בקשות חברות למשתמשים אחרים. היא מתאימה למגוון רחב של אנשים החל מאנשי עסקים ועובדי הייטק ועד לסטודנטים שמעוניינים להיכנס לשוק העבודה. השימוש ב-LinkedIn פשוט ונגיש מאוד למשתמש. ניתן להירשם לאתר בקלות ובמהירות בעזרת כתובת אי-מייל.

רשת חברתית זו מאפשרת למצוא משרות שמתאימות באופן אישי לכם, על פי מיקום והכשרה מקצועית. כמו כן, הרשת מאפשרת יצירת קשר עם המעסיק שפרסם את המשרה ואף לשוחח איתו על מנת לקבל פרטים נוספים. כל אלה הופכים את LinkedIn לאמצעי מעולה לחיפוש משרות ויצירת קשרים עסקיים. עם זאת, חשוב לדעת כיצד להתנהל בצורה נכונה ברשת זו בכדי ליצור רושם ראשוני חיובי על שאר המשתמשים שחברים בה. אנחנו פה כדי להדריך אתכם כיצד להשתמש ברשת זו בצורה טובה, כך שתסייע לכם לקבל את המשרות בהן אתם מעוניינים.

בחירת תמונה לפרופיל לינקדאין

בשונה מרשתות חברתיות אחרות, תמונת הפרופיל ברשת זו אמורה להציג אתכם בצורה מקצועית. חשבו שכל מעסיק יראה את תמונה זו לפני שיצור אתכם קשר, לכן הקפידו שתהיה תמונה מכבדת. כמו כן, מוטב לשים תמונה ללא אנשים נוספים, שכן תמונה עם מספר פרצופים עלולה ליצור חוסר ודאות לגבי מי הוא האדם. בנוסף, זכרו שמעבר לפן המקצועי מעסיקים רבים מחפשים עובדים חביבים שיודעים להסתדר אחד עם השני, לכן מומלץ לבחור בתמונה בה אתם מחייכים על מנת ליצור רושם ראשוני אדיב ונעים.

כמו כן, שימו לב שהתאורה טובה ומחמיאה לכם ושאפשר לראות את הפנים שלכם בבירור. גם לבגדים שבהם אתם לבושים בתמונה יש השפעה על הרושם שאתם עשויים ליצור. בשל כך, כדאי לבחור בתמונה שבה אתם לבושים בצורה שמשדרת בגרות ומקצועיות (למשל לא כזו שבה אתם בבגד ים או בתחפושת מושקעת מפורים).

צריך לכתוב את פרופיל הלינקדאין באנגלית?

רשת LinkedIn היא רשת חברתית עולמית. על מנת לא להגביל את הקשרים העסקיים שלכם אך ורק למשתמשים דוברי עברית, מוטב לכתוב את פרופיל המשתמש באנגלית. הקפידו לכתוב את הפרופיל בצורה נכונה מבחינה דקדוקית ובמשלב לשוני מתאים.

כתיבה שמאופיינת בשגיאות כתיב או לשון ובחוסר בהירות עלולה ליצור רושם רע אצל המעסיקים הפוטנציאלים שרואים את הפרופיל. לכן, אנחנו ממליצים להתייעץ עם מישהו בעל רמת אנגלית טובה ואף לבקש ממנו לבדוק את הפרופיל שכתבתם.

כדאי לשדרג את חשבון הלינקדאין לפרימיום?

רוב משתמשי LinkedIn משתמשים בחשבון החינמי, מכיוון שהוא מספיק לצורכיהם הבסיסיים של רוב משתמשי הרשת החברתית. החשבון החינמי מאפשר להוסיף לפרופיל קישורים ומצגות, לשלוח בקשות חברות למשתמשים נוספים ולהצטרף לקבוצות. עם זאת, למשתמש החינמי ישנן מספר מגבלות וביניהן הגבלה על מספר המשתמשים להם ניתן לשלוח הודעה ושאינם חברייך ברשת החברתית, הגבלה על כמות החיפושים בכל חודש וכו'.

כאמור רוב המשתמשים מסתפקים בחשבון החינמי, אך אם תרגישו שזה מגביל אתכם ומצמצם את האפשרויות שיש לכם, תוכלו לשדרג לחשבון פרימיום בתמורה לתשלום חודשי מתחדש. אנו ממליצים לכם לקרוא באתר של לינקדאין על ההבדלים בין החשבונות, על המחיר ועל אופן התשלום לפני שתקבלו את ההחלטה אם לשדרג את החשבון שלכם או לא.

מנוע קורות חיים שנותן יתרון על המתחרים!
הכי מקצועי ונוח לשימוש.
כתיבת קורות חיים
הכנה למבחנים פסיכוטכנים!

נצלו את הזמן להתכונן
למיונים לעבודה!

הכנה למבחנים פסיכוטכנים