התחברות הרשמה

שדרוג קורות חיים

איך לשדרג קורות חיים? 5 דרכים לשפר את קורות החיים שלך בעצמך!

תהליך חיפוש עבודה ארוך ואינטנסיבי שאינו מניב תוצאות יכול לעורר ברבים תחושת תסכול. כתבתם קורות חיים, הקדשתם שעות רבות לחיפוש משרות רלוונטיות, הגשתם מועמדות, החזקתם אצבעות והטלפון עדיין לא צלצל. תאמינו או לא, ייתכן שהבעיה טמונה בקורות החיים שלכם. החדשות הטובות הן, שבעזרת כמה שלבים פשוטים תוכלו לשפר, לשדרג ולשפץ את קורות החיים הקיימים שלכם לגמרי בעצמכם!

דרך מספר 1 - עדכנו את כל המידע

אם עבר זמן מה מאז הפעם האחרונה שערכתם את קורות החיים שלכם, יתכן שחלק מהמידע שמופיע בהם כבר אינו אקטואלי. אם כן, קראו שוב את הפרטים האישיים ואת פרטי ההתקשרות שציינתם כדי לוודא שאתם לא נפסלים על הסף בשל פרטים טכניים לא מדויקים. למשל: ייתכן שלא חוזרים אליכם כי החלפתם מספר טלפון ולא מצליחים להשיג אתכם, או כי כתובת המגורים שלכם לא מעודכנת והמגייסים חושבים שאתם עדיין גרים בבית הוריכם בכפר סבא, כשבפועל אתם גרים בבאר שבע כבר כמה שנים טובות.

בנוסף חשוב מאוד לוודא שההשכלה והניסיון התעסוקתי שלכם מעודכנים גם כן. אם רכשתם השכלה או ניסיון נוספים מאז הפעם האחרונה שכתבתם את קורות החיים שלכם, חשוב מאוד להוסיף אותם, בעיקר אם הם רלוונטיים לתחום שבו אתם מחפשים עבודה כיום. זאת מכיוון שחשוב להציג בפני המעסיק/ה או המגייס/ת את התמונה העדכנית ביותר אודות הידע והמיומנויות המקצועיים שלכם.

דרך מספר 2 - ודאו שהמסמך פשוט ונוח לקריאה

כפי שכבר הזכרנו במדריך שלנו לעיצוב קורות חיים מעסיקים ואנשי גיוס, אשר מתמודדים עם מיון וסינון של קורות חיים רבים, לעיתים לא קוראים את כל הכתוב, אלא בעיקר מחפשים אחר פיסות המידע החשובות להם. בדיוק בגלל זה חשוב מאוד לוודא שהמסמך משדר חווית קריאה נוחה ופשוטה, כזו שתקל על הקורא לאסוף עליכם את כל המידע שהוא צריך בזמן קצר. הביטו שוב בקורות החיים שלכם "ממעוף הציפור", מבלי לקרוא את המלל. האם הם "עושים חשק" לקרוא אותם? אם התשובה הכנה היא לא, דעו שאולי זה מקור הבעיה.

למרבה המזל הפתרון לבעיה זו הוא פשוט – חלקו את הטקסט לנקודות או לפסקאות קצרות, הפרידו בניהן בעזרת כותרות, בחרו בגופן פשוט לקריאה ובגודל סביר, הדגישו את המידע החשוב והרלוונטי ביותר למשרה אליה אתם מגישים מועמדות ושנו כל דבר שלדעתכם מסרבל את המסמך ומקשה על קריאתו. תופתעו לגלות כמה עיצוב נעים יותר ישדרג את קורות החיים שלכם.

דרך מספר 3 - התאימו את קורות החיים שלכם למשרה

כשערכתם את קורות החיים שלכם בפעם האחרונה, יכול להיות שחיפשתם עבודה בתחום שונה מהתחום שבו אתם מתעניינים כעת. לכן קורות החיים שלכם, כפי שנכתבו אז, כנראה לא יקדמו אתכם לעבר העבודה הנחשקת בתחום החדש ואולי אף יהוו מכשול בדרככם אליה.

עדכנו את הכתוב כך שיתאים למשרות בהן אתם מתעניינים כיום, ומבין כל הניסיון התעסוקתי וההשכלה שיש ברשותכם, הדגישו את אלה שרלוונטיים ביותר לתחום החדש. בנוסף, שלבו בכתוב מילות מפתח אשר חוזרות על עצמן במודעות הדרושים, על מנת לשפר את הסיכויים שתצלחו את הסינון של ממייני קורות החיים האוטומטיים.

טיפ למתקדמים: כפי שכבר הזכרנו ב-5 עובדות על קורות חיים, מעסיקים מעריכים מאוד מועמדים שקורות החיים שלהם נראים כאילו נכתבו במיוחד עבור המשרה. אם אתם מחפשים עבודה בכמה תחומים, יש באפשרותכם ליצור כמה מסמכי קורות חיים כשכל אחד מהם מותאם קצת יותר לתחום אחר (למשל קורות חיים לשירות לקוחות וקורות חיים למכירות). ככל שהתחומים חופפים יותר, כך ישנו צורך קטן יותר במסמכי קורות חיים נפרדים, ואפשר לשנות את הפרטים הקטנים באותו המסמך ממש רגע לפני שליחת קורות החיים לכל משרה ומשרה. אל תתעצלו, אם תשקיעו מעט עבודה בהתאמת קורות חיים למשרה ספציפית אתם יכולים להביא לשיפור משמעותי בסיכויים שלכם להתקבל.

דרך מספר 4 - עשו הגהה נוספת

נניח שקורות החיים שלכם נראים מצוין ומזמינים מאוד לקריאה, המגייס/ת בוחר/ת להתעמק בכתוב ומוצא/ת שגיאות בדברים בסיסיים כמו כתיבה, ניסוח ופיסוק. ברגע זה ייתכן שפספסתם הזדמנות. טעויות כל כך קטנות, שקורות בדרך כלל בשל חוסר תשומת לב, עלולות לצרום מאוד וליצור אצל המגייסים רושם מוטעה.

קראו שוב את קורות החיים שלכם לאט ובתשומת לב רבה. התייחסו לכל מילה, פסיק ונקודה וודאו שוב שהטקסט מנוסח ומפוסק בצורה נכונה ותקנית. כמו כן, הקדישו תשומת לב מיוחדת לחיפוש שגיאות כתיב וטעויות הקלדה. תקנו כל טעות שמצאתם ואם אינכם בטוחים, בקשו ממישהו אחר לעשות הגהה נוספת. לפעמים עברנו על קורות החיים שלנו פעמים רבות כל כך שכבר קשה לנו לזהות את הטעויות שלנו, אבל עין חדשה שתעבור על קורות החיים שלנו יכולה להיות בדיוק מה שיעזור לנו לעשות להם שיפוץ רציני.

דרך מספר 5 - השקיעו בעיצוב מעניין

סביר להניח שרוב מסמכי קורות החיים, עליהם עוברים המגייסים, נראים פחות או יותר אותו דבר – טקסט שחור על גבי דף לבן, כמה כותרות וכמה נקודות. עיצוב מעניין ושונה של קורות החיים שלכם עשוי למשוך את עינם של המגייסים, ולגרום להם להתעכב עליהם קצת יותר.

לכן אם אין בקורות החיים שלכם ייחודיות, אולי כדאי לבחור פורמט קורות חיים מיוחד שבו המידע מסודר בצורה שונה. תוכלו למשל לבחור במבנה של קורות חיים בו הפרטים האישיים מופיעים באחד מצידי העמוד במקום בראשו. לחילופין אפשר לשקול הוספת אלמנט עיצובי מסוים כמו צבע ברקע של הכותרות, נקודות (בולטים) בצורות כמו מעוין או ריבוע וכו'.

עם זאת, צריך לזכור שבסופו של דבר מדובר במסמך רשמי במידה כזו או אחרת, לכן עדיף לבחור בתבנית קורות חיים המציעה עיצוב מעודן ובצבעים נעימים לעין ולא בהירים ו"חגיגיים" מדי.

מידע נוסף על נראות קורות החיים ועל בחירת עיצוב תוכלו למצוא בעמוד שלנו על עיצוב קורות חיים.

מנוע קורות חיים שנותן יתרון על המתחרים!
הכי מקצועי ונוח לשימוש.
כתיבת קורות חיים
הכנה למבחנים פסיכוטכנים!

נצלו את הזמן להתכונן
למיונים לעבודה!

הכנה למבחנים פסיכוטכנים