התחברות הרשמה

קורות חיים לבני נוער

האם אני צריכ/ה קורות חיים?

אם אתם מעוניינים לעבוד בזמן הלימודים, בחופש הגדול או לפני הגיוס ומחפשים מידע על כתיבת קורות חיים לנוער, הגעתם למקום הנכון! כאן נספר לכם על חשיבותם של קורות החיים ומה צריך לכתוב בהם.

לבני נוער שמחפשים עבודה אין בדרך כלל ניסיון תעסוקתי קודם, לכן באופן טבעי מתבגרים רבים שואלים את עצמם "למה לי להשקיע בכתיבת קורות חיים?", "מה אני יכול לכתוב?" ו"איפה מוצאים קורות חיים לדוגמה לבני נוער?".

נערים ונערות שבוחרים בכל זאת לכתוב קורות חיים מקלים ראש בכתיבתם כיוון שברור להם, כמו גם למעסיקים, שמשך העבודה יהיה קצר, שכן לרוב בני נוער מחפשים עבודות זמניות ו"לא רציניות".

התשובה היא - כן!

ובכן, האמת היא שכל מחפש עבודה צריך מסמך קורות חיים, גם במקרים בהם אין לו כל כך מה לכתוב ואף אם קורות החיים נראים "דלים" יחסית. מועמד בגיל העשרה שמחפש עבודה ומציג מסמך קורות חיים מסודר וברור מקבל עדיפות על פני מועמדים שאין בידיהם קורות חיים, שכן בניית קורות חיים מעידה על בגרות, רצינות ואחריות.

בנוסף, קחו בחשבון שמעסיקים שמחפשים בני נוער מודעים לעובדה שקורות החיים שלכם יהיו קצרים משמעותית מקורות חיים של מועמדים בוגרים, בעלי תואר ראשון ומספר שנות ניסיון תעסוקתי בתחומים שונים. אם מעסיק בוחר שלא לזמן אתכם לראיון עבודה, מירב הסיכויים שאורך קורות החיים שלכם לא היה זה שהכריע את הכף.

לכן אל תתאמצו להוסיף מידע לא חיוני רק כדי שקורות החיים יראו "מלאים", ואל תחזרו על עובדות או פרטים שציינתם בחלק אחר של קורות החיים. כבר עסקנו במאמר מה לא כותבים בקורות חיים? בכך שממילא למעסיק אין זמן לקרוא בעיון כל מסמך שנשלח אליו והוא יחפש פרטים ספציפיים כדי לסנן את המועמדים שפחות רלוונטיים עבורו. הוא יתעניין בעיקר בלימודים, בניסיון התעסוקתי הקודם שלכם (אם יש כזה) ובתכונות או בכישורים בולטים שעשויים להיות רלוונטיים למשרה שהוא מציע.

אז מה כותבים בקורות חיים לנוער?

ראשית, קורות חיים לבני נוער צריכים להכיל את כל פרטי ההתקשרות שלכם: שם מלא, כתובת, טלפון, דואר אלקטרוני וכו'. כמו כן כדאי לציין כל מידע רלוונטי שיוכל לשדר למעסיק שאתם מתאימים למשרה. לדוגמא תוכלו לציין שיש לכם רישיון נהיגה, שאתם זמינים לעבודה בסופי שבוע ועוד.

שנית, ספרו בקצרה על לימודיכם: באיזה בית ספר אתם לומדים, באיזו כיתה ובאילו מגמות. זוהי דרך הצגה עצמית נוספת, שתעזור למעסיק להכיר אתכם ואת תחומי העניין שלכם קצת יותר טוב.

שלישית, כתבו על ניסיון תעסוקתי קודם, במידה ויש כזה. לדוגמא: אם כבר עבדתם כמלצרים בעבר, הדגישו את הניסיון שצברתם, גם אם עבדתם לתקופה קצרה של כמה חודשים בלבד. כבר אמרנו קודם שהמעסיק מודע לכך שלא יכול להיות לכם ניסיון של מספר שנים בתחום, זוכרים?

לבסוף, אפשר לציין שליטה בתכנות מחשב כמו יישומי האופיס, שליטה בשפות זרות או כישורים אחרים אשר עשויים לעודד את המעסיק לזמן אתכם לריאיון עבודה.

שימו לב למראה של קורות החיים שלכם

מאחר שלמעסיק אין הרבה מידע עליכם, הוא ישתדל להתרשם מכם אפילו מהדרך שבה נראים קורות החיים ששלחתם. קורות חיים מסודרים, אשר כתובים ללא שגיאות ומכילים רק מידע רלוונטי מראים למעסיק שהשקעתם זמן ומחשבה בכתיבתם, שאתם יודעים להבדיל בין העיקר לטפל ושאתם מתבטאים בכתב בצורה טובה. ככל שקורות החיים שלכם יהיו כתובים, ערוכים ומסודרים בצורה טובה יותר, כך סיכויי הקבלה שלכם לעבודה יגדלו.

לשם כך, שימו לב שאין בקורות החיים שלכם שגיאות דקדוק, כתיב והקלדה, וערכו את המסמך כמה פעמים עד שתהיו בטוחים שהוא מושלם. כמו כן, היעזרו בהורים, במורים ובחברים ובקשו מהם שיעשו הגהה נוספת על הכתוב. במאמר שלנו על עיצוב קורות חיים תוכלו למצוא כמה טיפים מצוינים לבניית קורות חיים ולעיצובם.

דוגמא לקורות חיים לבני נוער תוכלו למצוא באתרי אינטרנט שונים או להיעזר בחברים בני גילכם. כמו כן, אם אתם מתקשים לבנות לעצמכם קורות חיים שמתאימים לבני נוער, תוכלו להיעזר במערכת לבניית קורות חיים בחינם מבית ניב רווח.

מנוע קורות חיים שנותן יתרון על המתחרים!
הכי מקצועי ונוח לשימוש.
כתיבת קורות חיים
הכנה למבחנים פסיכוטכנים!

נצלו את הזמן להתכונן
למיונים לעבודה!

הכנה למבחנים פסיכוטכנים