התחברות הרשמה

מיונים לעבודה במרכז הערכה

מה מצפה לי ביום המיונים במרכז ההערכה?

מה זה מרכז הערכה ומה המטרה שלו?

מרכז ההערכה הוא כלי מיון יעיל שמאפשר למעסיקים לסנן מספר רב של מועמדים בזמן יחסית קצר. דרך מיון זו טובה בשל העובדה שניתן לראות את כל אחד מהמועמדים בהשוואה למועמדים אחרים בשלל קריטריונים שרלוונטיים למשרה המבוקשת: חשיבה אנליטית, תפיסת המרחב, כישורים אישיים וחברתיים ועוד.

בעזרת כלי מיון זה למעסיקים קל יותר למצוא את המועמד המתאים ביותר למשרה. כיום חברות רבות משתמשות בכלי זה לכן כדאי להתכונן למרכז ההערכה. הכנה למבחני מיון לעבודה עשויה לתרום לכם לטווח הרחוק ולסייע לכם בקבלה למשרות נוספות בעתיד.

איזה מבחנים יש במרכזי ההערכה?

מרכזי ההערכה משתנים בין מקום למקום וייתכן כי יתווספו תחנות נוספות. אנחנו נרחיב על ארבע התחנות הנפוצות ביותר שמופיעות במרכזי הערכה רבים:

הצגה עצמית - בשלב זה מוקצות לכם כמספר דקות בהן עליכם לספר על עצמכם פרטים רלוונטיים. נסו לחשוב על פרטים שעשויים לגרום למעריכים לחשוב שאתם המתמודדים המתאימים למשרה הנחשקת. למשל, ניתן לפרט על הכשרות או מקומות עבודה שמעניקים לכם יתרונות במשרה המדוברת. זהו חלק שניתן להתכונן אליו כראוי, לכן הקדישו זמן לתרגול ותגיעו מוכנים.

דינמיקה קבוצתית - בשלב זה יתנו לכם משימה קבוצתית או איזשהו דיון. בתחנה זו חשוב מאוד לשמור על איזון. מצד אחד חשוב להשתתף ולהביע את דעתכם על מנת להראות את יכולותיכם, אך הקפידו גם להקשיב ולשתף אנשים נוספים בכדי לא להיתפס כשתלטנים.

סימולציות בין אישיות - בתחנה זו תקבלו דף מידע שבו כתוב התפקיד שאותו תגלמו וסיטואציה מסוימת. מולכם יהיה שחקן שיגלם דמות באותה הסיטואציה. בשלב זה יבחנו את היכולת שלכם לתקשר עם האדם שמולכם, ואת היכולת שלכם להתמודד עם סיטואציות מגוונות.

מבחנים פסיכוטכניים - מבחנים אלה נערכים על פי רוב במחשב, ומטרתם לבדוק את מיומנויות החשיבה, ההבנה והניתוח שלכם. במבחנים אלה שאלות מתחומים שונים כמו חשיבה כמותית, מילולית וצורנית, ידע טכני, שליטה בשפה האנגלית וכו'. הכנה מתאימה עשויה לסייע לכם להגיע מוכנים לשלב זה.

איך מתכוננים למיונים במרכז הערכה?

הכנה טובה עשויה לסייע לכם להגיע מוכנים למרכז ההערכה ולקבל את המשרה המדוברת. לכן, מוטב לתרגל כמה שיותר לפני שמגיעים למרכז ההערכה. הכנה מתאימה תעניק לכם יתרון אל מול שאר המתמודדים. מעבר להכנה, הקפידו להגיע ליום מרכז ההערכה לאחר שנת לילה טובה ומצוידים באוכל ושתייה.

עייפות ורעב עלולים לפגוע בתפקודכם במהלך היום. הקפידו להיות אדיבים ונינוחים במהלך התחנות. זכרו שכל מעסיק רוצה עובדים חביבים שידעו להסתדר האחד עם השני, לכן יצירת רושם של אנשים לחוצים ושתלטנים עלולה לפגוע בסיכוייכם לקבל את המשרה. הקפידו להיות דינמיים, למרות ההכנה שלכם ייתכן כי יפתיעו אתכם בשאלה חדשה שלא נתקלתם בה, גם במקרה כזה הישארו רגועים ודברו בביטחון.

מנוע קורות חיים שנותן יתרון על המתחרים!
הכי מקצועי ונוח לשימוש.
כתיבת קורות חיים
הכנה למבחנים פסיכוטכנים!

נצלו את הזמן להתכונן
למיונים לעבודה!

הכנה למבחנים פסיכוטכנים