התחברות הרשמה

קורות חיים להייטק

חיפוש עבודה בהייטק

תחום ההייטק הוא מהמשגשגים ביותר במשק. חברות ישראליות נרכשות בשוק הבינלאומי ומעלות את ערכן במיליוני דולרים מידי שנה. בפני העובדים בתחום אפשרויות תעסוקה רבות ודינמיות. תחום זה מתחדש כל הזמן, מושפע מאוד משינויים בינלאומיים ואינו יציב. באיזה אופן חיפוש עבודה ובניית קורות חיים עבור עבודה בהייטק שונה מעבודות אחרות? קורות החיים צריכים לשקף את החידוש, הדינאמיות והבינלאומיות המאפיינים את התחום. הרבה פעמים לחברות הייטק עדיף להגיש קורות חיים באנגלית, תוכלו לקרוא עוד על כך במאמר שלנו בנושא.

ציינו שמות של תוכנות וכלים טכנולוגיים

בקורות חיים המיועדים להייטק יש כדאי להשתמש בהרבה מילות מפתח או באז וורדז. אנו ממליצים לכם בקורות החיים שלכם לא להשתמש בניסוחים כלליים בכל בנוגע לידע טכנולוגי אלא לציין שמות של כלים, שפות תכנות וממשקים טכנולוגיים שאתם מכירים היטיב. כאשר מעסיקים בוחנים קורות חיים של מועמדים הקריאה תמיד נעשית ברפרוף, ובתחום זה המגייסים מחפש להיתקל בדיוק באותן מילות מפתח שהם רוצים לראות. כך שקודם כל בדקו אם במודעת הדרושים של החברה ציינו טכנולוגיות או פרוטוקולים הנדרשים מהמועמדים להכיר, אם כן וודאו שכללתם כמה שיותר מהם בקורות החיים שלכם, כמובן בהנחה שאתם אכן בקיאים בחומר המדובר. לאחר מכן בדקו שבכל שורה בקורות החיים ציינתם איזשהו ידע טכני שנרכש במסגרתה. כלומר, אם ציינתם תואר או קורס פרטו אילו שפות תכנות / פרוטוקולי בניית אתרים / בניית מסדי נתונים למדתם במסגרתו. כאשר אתם מפרטים על אודות תפקיד קודם הסבירו באילו טכנולוגיות עבדתם, ואילו טכנולוגיות פיתחה החברה. שימו לב שמידע זה הוא קריטי ואין להשמיט אותו. אם אתם מרגישים שקורות החיים עמוסים במונחים טכניים ודלים במשפטים, אל תיבהלו, זה סימן טוב!

השכלה

לביצוע תפקידים שונים בהייטק נדרשות רמות השכלה שנות. יש מהנדסים בעלי תואר ואפילו תארים מתקדמים, ולעומת זאת אנליסטים או אנשי QA שעברו קורס מקצועי בלבד. חשוב שתציינו את ההשכלה שרכשתם ווודאו שאתם מציגים אותה באופן שישרת אתכם באופן הטוב ביותר. בתחום זה לא תמיד משמעותי אם למדתם במוסד הכי יוקרתי, מה שחשוב זה לראות שאתם שוחים בחומר ויודעים לעבוד קשה. זה בסדר גמור לציין גם ידע טכנולוגי שצברתם באופן עצמאי או בעזרת קורסים מקוונים למשל. ציינו ידע זה בקורות החיים כדי שהמעסיק יוכל להבין בכמה כלים טכנולוגיים אתם שולטים. הכשרות, השתלמויות וקורסים נוספים שהם לאו דווקא דרך האקדמיה יכולים להציג אתכם באופן חיובי. זכרו שזהו תחום שחדשנות בו היא ערך עליון וככל שתעבירו רושם שאתם מעודכנים בטכנולוגיות חדשות זה רק יעבוד לטובתכם.

נסו ללמוד על החברה ועל התפקיד

לפני שאתם שולחים את קורות החיים קחו רגע להבין לעומק את התפקיד, ואת העיסוק של החברה. קראו את החומר שזמין על החברה באתר הרשמי שלה ובכתבות על אודותיה ברשת. נסו להבין מה המוצר שהם מפתחים. לאחר שעשיתם מעט תחקיר תוכלו אולי להבין טוב יותר מה יכלול התפקיד. תוכלו אולי אפילו לקבל מושג על החומר האנושי שהחברה מחפשת, ואילו ערכים מנחים אותה. לאור התחקיר הקצר שעשיתם הביטו בקורות החיים שלכם ובחנו האם אתם יכולים לבצע שינויים קטנים, אפילו שינויי ניסוח שיתאימו יותר לחברה המסוימת הזו. זכרו שקורות החיים שלכם הם לא סתם עניין פורמלי שצריך לפסוח עליו כדי להגיע לראיון, המעסיקים מחפשים את קורות החיים שישקפו להם את המועמד המושלם בעיניהם. כך שאם הצלחתם ללמוד עוד על מי הוא המועמד שהם מחפשים, ערכו את קורות החיים בהתאם.

ניסיון מתחומים אחרים ושירות צבאי

האם רלוונטי לכלול ניסיון תעסוקתי שאינו מעולם ההייטק? התשובה לשאלה זו תשתנה מתפקיד לתפקיד. האם תעבדו בצוות? האם תעבדו מול לקוחות? האם תצטרכו לנהל פרויקט או להוביל תהליכים בחברה? ברוב התפקידים בהייטק ברור איזו יכולת טכנולוגית נדרשת המועמדים, אבל בתפקידים רבים ישנו גם גורם אנושי משמעותי בהתאמה שלנו לתפקיד. אם זה המצב, ניסיון גם מתחומים אחרים יכול להיות רלוונטי. חשוב כאשר מציינים אותו להיות ענייניים ולא להעמיס במידע מיותר. לא כל כך משמעותי להרחיב על המעסיק אם הוא אינו מעולם ההייטק. במקום זאת נסו להשתמש בניסיון הקודם כדי להציג את הכישורים והמאפיינים שאיפשרו לכם לבצע אותו בצורה מצוינת, ובוודאי ישרתו אתכם גם בביצוע התפקיד אליו אתם מעוניינים להתקבל. לעומת זאת אם אתם מתמיינים לעבודה שממוקדת בפיתוח טכנולוגי, למשל כמתכנתים, לאו דווקא חשוב לציין ניסיון תעסוקתי שאינו טכנולוגי ועדיף להקדיש את המקום המרכזי בקורות החיים להרחבה בנוגע לידע שלכם.

אותו הגיון נכון גם לפירוט על אודות השירות הצבאי, אלא אם שירתם בתפקיד עם אופי טכני. אם במסגרת הצבא עבדתם עם טכנולוגיות רלוונטיות, נניח בחיל התקשוב או המודיעין פרטו על התפקיד ממש כפי שהייתם מפרטים בנוגע לניסיון תעסוקתי קודם. או לחלופין אם במסגרת התפקיד נדרשתם ללמוד טכנולוגיות או תוכנות חדשות, ועדיין לא צברתם ניסיון אחר בתחום הייטק ציינו זאת. זה יביא לידי ביטוי את החוש הטכני שלכם אם עדיין אין לכך עדות בניסיון התעסוקתי שלכם.

כיצד לעצב?

נושא ששווה להתייחס אליו כי הרבה פעמים קל לשכוח ממנו הוא עיצוב קורות החיים. לכל תחום עיסוק מתאים עיצוב מעט שונה שיאפשר לקורות החיים להיראות מושכים יותר עבור המגייסים מבלי שיהיו צעקנים. בתחום ההייטק החדשני כדאי שעיצוב קורות החיים שלכם יראו מרשימים יותר מהעיצוב הפשוט ביותר שניתן ליצור בוורד. אתם יכולים להיעזר בתבניות חינמיות ברשת, או לעשות זאת בכוחות עצמכם אבל סדרו את הכותרות על פני הדף בצורה נוחה וברורה. אתם יכולים להיעזר בגריד או בטבלה עליהם תסדרו את הכותרות השונות. והרשו לעצמכם להיות יצירתיים ולהציג קודם את מה שישרת אתכם. למשל אם בראש ובראשונה אתם רוצים לציין שפות תכנות שאתם שולטים בהן תחת כותרת ייעודית, אין בעיה שתעשו זאת. הציצו בדוגמאות באינטרנט, היו יצירתיים אבל כמובן אל תעשו בחירות נועזות מידי. השתמשו בפונט מקצועי ונקי ולא מקושקש בגודל שהוא לא קטן מ-12 ולא גדול מ-14. אתם רוצים שקורות החיים יהיו מושכים ונוחים אבל לא בולטים או חריגים.

מנוע קורות חיים שנותן יתרון על המתחרים!
הכי מקצועי ונוח לשימוש.
כתיבת קורות חיים
הכנה למבחנים פסיכוטכנים!

נצלו את הזמן להתכונן
למיונים לעבודה!

הכנה למבחנים פסיכוטכנים